Piłka nożna - Superpuchar Polski: Raków pokonuje Lecha i broni trofeum!
Kwarta [CC BY-SA 3.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 09.07.2022, 22:24

Spotkanie o Superpuchar Polski 2022 pomiędzy Lechem Poznań a Rakowem Częstochowa zakończyło się zwycięstwem zespołu gości. Po trafieniach Racovitana i Wdowiaka padł wynik 2:0.

Gospodarzem rywalizacji byli poznaniacy, którzy w zeszłym sezonie okazali się najlepsi w PKO BP Ekstraklasie. Ich rywalem był z kolei triumfator Pucharu Polski - Raków Częstochowa.

Mecz od początku był dość wyrównany, ale z biegiem czasu "Medaliki" przejęły inicjatywę i zaczęły konstruować akcje. Lech z kolei ograniczał się głównie do kontr. Brakowało jednak groźnych strzałów z obu stron. Pierwszego gola zobaczyliśmy w 42. minucie, a ładnym trafieniem popisał się Bogdan Racovitan, dla którego było to premierowe trafienie dla ekipy spod Jasnej Góry.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla częstochowian. Już sześć minut po wznowieniu gry, Mateusz Wdowiak ładnym, plasowanym uderzeniem podwyższył wynik meczu na 2:0. Lech próbował jeszcze zdobyć choćby i kontaktowe trafienie, ale sztuka ta im już się nie udała i Raków spokojnie dowiózł zwycięstwo 2:0 do końcowego gwizdka arbitra, zapewniając sobie kolejny puchar do gabloty.

Lech Poznań  – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: 42' Racovitan, 51' Wdowiak

Lech: Bednarek - Douglas, Milić, Kvekveskiri, Czerwiński - Murawski (74' Pingot), Karlstrom (64' Sousa) - Tsitaiszwili (74' Velde), Szymczak, Ba Loua (74' Skóraś) - Sobiech (58' Ramirez)

Raków: Kovacević - Rundić, Arsenić, Racovitan - Kun, Lederman (88' Czyż), Papanikolaou (84' Sapała), Tudor - Lopez (84' Długosz), Wdowiak (78' Koczergin) - Gutkovskis (78' Musiolik)

Żółte kartki: 8' Karlstrom, 45+4' Tritaiszwili, 47' Kvekveskiri, 79' Ramirez - 8' Papanikolaaou, 48' Lopez, 90+3' Rundić

Sędzia: Paweł Raczkowski