MŚ w kolarstwie szosowym: nie czas dla nas

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 26.09.2018, 16:39

Michał Kwiatkowski zajął 4. miejsce w jeździe indywidualnej na czas elity podczas MŚ w Innsbrucku. Złoty medal zdobył Australijczyk Rohan Dennis. Drugi z Polaków - Maciej Bodnar - zajął 17. lokatę.

Kwiatkowski od początku rywalizacji plasował się w czołówce, choć na pierwszym odcinku stracił chyba troszkę za dużo do czołówki i być może tu właśnie pogrzebał szansę na medal. Polak co prawda przyspieszył na podjeździe, który stanowił dużą częśc drugiego odcinka trasy, ale starczyło to "jedynie" na przesunięcie się na 4. pozycję. Strata Polaka na szczycie podjazdu do pozycji medalowej wynosiła 30 sek, a na ostatnim odcinku niestety jeszcze się powiększyła. Ostatecznie Polak stracił 2 min 4 sek do złotego medalisty i 43 sek do miejsca dającego brąz.

Dosyć równo pojechał drugi z Polaków - Maciej Bodnar. Niestety równa jazda nie dała sukcesu, gdyż była ona za wolna. Zawodnik Bora-Hansgrohe zajął 17. miejsce, tracąc 4 min 22 sek.

Rywalizacja o złoty medal rozstrzygnęła się praktycznie od razu. Od pierwszych kilometrów jasne było, że dziś Rohan Dennis będzie poza  zasięgiem rywali. W początkowej fazie jeszcze próbował dotrzymać mu kroku obrońca tytułu - Tom Dumoulin, ale nadzieje Holendra na obronę tytułu okazały się złudne. Z każdym kilometrem i każdą sekundą przewaga Dennisa rosła i na mecie wyniosła 1 min 21 sek. Dumoulin natomiast może dziękować niebiosom za srebro, gdyż bliski pokonania go był rewelacyjny brązowy medalista z Belgii - victor Campenaerts, który na mecie uległ Hiszpanowi o niecałą sekundę.