La Liga: nieudany jubileusz Leo Messiego

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 26.09.2018, 22:00

Rozgrywający 700. mecz w barwach FC Barcelony Leo Messi z pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć o tym jubileuszu. Jego zespół przegrał sensacyjnie na wyjeździe z zamykającym tabelę Leganes 1:2.

Trener Ernesto Valverde ponownie dokonał rotacji w pierwszej jedenastce. Tym razem spotkanie na ławce rezerwowej zaczęli Luis Suarez i Jordi Alba. Ich miejsce w wyjściowym składzie zajęli odpowiednio Munir El Haddadi oraz Thomas Vermaelen. To spotkanie było też jubileuszowe dla Leo Messiego, który w barwach Dumy Katalonii zagrał po raz 700.

Dzisiejsze starcie rozpoczęło się zgodnie z planem. Faworyci od początku atakowali i dopięli swego w 12. minucie. Messi odegrał do Coutinho, który znajdował się przed polem karnym. Brazylijczyk podbił piłkę i strzałem z woleja pokonał golkipera Leganes. W kolejnych minutach przewaga FC Barcelony wzrastała. Sam Messi miał dobrą okazję na podwyższenie wyniku. Najpierw trafił jednak w spojenie słupka z poprzeczką, a następnie strzelił prosto w bramkarza rywali. Na przerwę podopieczni Ernesto Valverde schodzili ze skromnym prowadzeniem 1:0, choć powinno być ono zdecydowanie wyższe.

Kilka minut po przerwie defensywa Blaugrany została zaskoczona dwukrotnie. Najpierw Nabil El Zhar strzałem główką pokonał ter Stegena, a chwilę później katastrofalny błąd Gerarda Pique wykorzystał Oscar Rodriguez. Stoper Barcelony zamiast wybić piłkę daleko do przodu, wystawił ją nadbiegającemu zawodnikowi Leganes, a ten nie mógł w takiej sytuacji się pomylić. Niekorzystny rezultat spowodował reakcję Valverde. Trener FC Barcelony desygnował do gry Luisa Suareza i Jordiego Albę. Zmiany ożywiły obrońców mistrzowskiego tytułu. W 80. minucie blisko drugiej bramki dzisiejszego wieczoru był Coutinho, ale jego uderzenie obronił Ivan Cuellar. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Dla piłkarzy FC Barcelony to druga z rzędu strata punktów. Po remisie z Gironą, porażka z Leganes na pewno nie przynosi chwały. Szansę na przerwanie złej passy będą mieli u siebie w pojedynku z Athletic Bilbao już w sobotę.

Leganes - FC Barcelona 2:1 (0:1)
El Zhar 52’, Oscar 53’ - Coutinho 12’

Leganes: Ivan Cuellar - Juanfran Moreno, Raul Carnero, Unai Bustinza, Rodrigo Tarin, Jonathan Silva - Oscar Rodriguez (74' Gerard Gumbau), Mikel Vesga (82' Sabin Merino), Ruben Perez, Nabil El Zhar (86' Allan Nyom)- Youssef En-Nesyri.

Barcelona:  Marc-Andre ter Stegen - Sergi Roberto, Gerard Pique, Samuel Umtiti, Thomas Vermaelen (71' Jordi Alba) - Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Philippe Coutinho - Munir El Haddadi (61' Luis Suarez), Leo Messi, Ousmane Dembele (71' Malcom).

Żółte kartki: Perez (Leganes)

Sędzia: Alberto Undiano