Tenis: Piter gra dalej, porażka Kubota

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 13.07.2022, 14:17

Polscy debliści ze zmiennym szczęściem rozpoczęli rywalizację w deblowych rozgrywkach w tym tygodniu. Cenne zwycięstwo w turnieju WTA w Budapeszcie odniosła Katarzyna Piter, natomiast porażki w Bastad doznał Łukasz Kubot.

Piter w parze z Beglijką Kimberley Zimmerman pokonały w pierwszej rundzie parę argentyńsko-włoską Maria Carle/Elisabetta Cocciaretto. Mecz był bardzo zacięty. Pierwszy set rozstrzygnął się dopiero w tie- breaku, który wygrały rywalki. Polka i Belgijka wygrały drugą odsłonę i o awansie do ćwierćfinału miał zdecydować super tie-break. W nim już pewnie zwyciężyła para Piter/Zimmerman, wykorzystując drugą piłkę meczową i to ona zagra o ćwierćfinał z parą amerykańsko- czeską Ingrid Neel/ Renata Voracova. Mecz pełen był przełamań i okazji na przełamanie. Polka i Belgijka wykorzystały 4 z 10 takich szans, a Argentynka i Włoszka 3 z 12.

Katarzyna Piter/Kimberley Zimmerman (POL/BEL) – Maria Carle/Elisabetta Cocciaretto (ARG/WŁO) 6:7(5) 6:4 [10-5]

Na przeciwległym biegunie znalazł się Łukasz Kubot. Doświadczony Polak stworzył parę po raz pierwszy z mało znanym Szwedem Filipem Bergevim. Para polsko-szwedzka otrzymała dziką kartę. Rywalami Kubota i Bergeviego był duet rozstawiony z numerem cztery, Rafael Matos/Diego Vega Hernandez. O ile w pierwszym secie nie było widać róznicy klas między parami i set zakończył się minimalną wygraną pary brazylijsko- hiszpańskiej, o tyle w drugim Polak i jego partner nie mieli nic do powiedzenia. Dwa przełamania serwisu pary Kubot/Bergevi i pewnie wygrywane podania własne dały zwycięstwo w partii i meczu parze Matos/Vega Hernandez. Pogromcy Kubota w ćwierćfinale zmierzą się z parą argentyńsko- monakijską Andres Molteni/Hugo Nys.

Rafael Matos/Diego Vega Hernandez (BRA/HISZ) [4] – Łukasz Kubot/Filip Bergevi (POL/SZWE) [WC] 7:5 6:1