Puchar Polski: Piast w kolejnej rundzie

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 26.09.2018, 22:25

Nie było niespodzianki w meczu pomiędzy Piastem Gliwice a GKS - em Jastrzębie. Zespół z Ekstraklasy wygrał 2:1 i awansował do kolejnej rundy.

Zdecydowanym faworytem spotkania był Piast. Było to widać już na początku meczu. Jednak GKS próbował zaskoczyć swoich rywali.

Gliwiczanie pokazali swoją wyższość jeszcze przed przerwą. Wtedy dwukrotnie pokonali bramkarza rywali. Najpierw do bramki trafił Karsten Ayong, który trafił z bliskiej odległości wykorzystując podanie z bocznego sektora boiska.

W 39. minucie na 2:0 podwyższył Denis Gojko. Otrzymał podanie od Jagiełły i strzelił bardzo precyzyjnie, a piłka wpadła do bramki.

GKS obudził się po przerwie. W 74. minucie bramkę kontaktową zdobył David Weiss. Gospodarze rzucili się do ataku, ale nie zdołali wyrównać i to Piast awansował do 1/16.