Futsal: koniec Turnieju Państw Wyszehradzkich

• Data publikacji: 26.09.2018, 22:20

Podopieczni Błażeja Korczyńskiego pozytywnym akcentem zakończyli turniej w Nymburku. Polacy pokonali Węgrów i zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Gorzej poszło młodzieżówce, która swoim węgierskim rówieśnikom uległa.

Po dobrym spotkaniu z Czechami nasi reprezentanci chcieli w końcu wygrać na czeskiej ziemi. Mecz z Węgrami przyniósł sporo emocji. Polacy do przerwy prowadzili 1:0, a w 33. minucie wynik podwyższył Leszczak. Rywale do samego końca walczyli o odrobienie strat i bliscy byli osiągnięcia celu. David strzelił kontaktową bramkę w 39 minucie, ale na wyrównującego gola zabrakło czasu. Polacy mogli za to strzelić trzecią bramkę, ale przy uderzeniu przez całe boisko piłka trafiła w słupek.

Polska - Węgry 2:1 (1:0)

Zastawnik (20'), Leszczak (33') - David (39')