Bundesliga: grad goli w Dortmundzie

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 26.09.2018, 22:50

Borussia Dortmund w meczu 5. kolejki Bundesligi rozgromiła Norymbergę 7:0. Na ławce rezerwowych znalazł się Łukasz Piszczek.

Już w 9. minucie wynik spotkania otworzył Jacob-Bruun Larsen, który wykorzystał podanie Pulisicia i przelobował bramkarza.

Do szatni Borussia schodziła z dwu bramkowym prowadzeniem. Na listę strzelców wpisał się Marco Reus, który uderzył piłkę z krawędzi pola karnego, a ta odbiła się jeszcze od innego zawodnika i wylądowała w siatce.

Dortmundczycy rozstrzelali się w drugiej połowie. W 49. minucie po ładnej akcji gola zdobył Achraf Hakimi. Dziewięć minut później swoją drugą bramkę strzelił Reus.

Kolejnym strzelcem gola był Manuel Akanji. Szwajcar dobił odbitą piłkę. W 85. minucie podwyższył Jadon Sanchez. Asystował mu Delaney. Wynik spotkania po strzale z dystansu ustalił Julian Weigl.

Łukasz Piszczek odpoczywał. Polak nie pojawił się dziś na boisku.