Serie A: dublet Milika, Napoli pewnie triumfuje

• Data publikacji: 26.09.2018, 23:09

W meczu 6. kolejki Serie A Napoli podejmowało Parmę i bardzo dobrze wywiązało się z roli faworyta. Co szczególnie cieszy, dwa gole dla gospodarzy strzelił Arkadiusz Milik, który walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 3:0.

W wyjściowym składzie gospodarzy od początku zagrali dwaj Polacy: Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Mecz nie mógł lepiej rozpocząć się dla Napoli, które już w 4. minucie objęło prowadzenie. Lorenzo Insigne otrzymał piłkę w polu karnym i długo się nie zastanawiając, uderzył w lewy róg bramki, tym samym pokonując Sepe. Przewaga podopiecznych Carlo Ancelottiego była wyraźna, a szczególnie aktywny był Piotr Zieliński, który nie tylko walczył w destrukcji, ale także próbował zagrażać bramce przeciwnika. Tak było w 21. minucie, kiedy mocno uderzył nad poprzeczką. Piłkarze Napoli atakowali i próbowali podwyższyć prowadzenie. W 42. minucie bliski dokonania tego był Marco Rui, ale jego strzał w dobrym stylu wybronił Sepe. Do szatni zawodnicy zeszli więc przy wyniku 1:0 dla gospodarzy.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia piłkarzy Carlo Ancelottiego. Po raz pierwszy tego dnia do siatki trafił Arkadiusz Milik. Polak otrzymał w 47. minucie podanie od Insigne i kropnął na bramkę, pokonując golkipera Parmy. Goście nie mieli argumentów, by specjalnie zagrozić bramce strzeżonej przez Karnezisa. Natomiast w 78. minucie ponownie znać o sobie dał Milik, który tym razem uderzył minimalnie nad poprzeczką. Napastnik reprezentacji Polski zdobył jednak swoją drugą bramkę kilka chwil później. W 85. minucie były piłkarz Ajaxu Amsterdam wykończył podanie Verdiego, ustalając jednocześnie wynik spotkania na 3:0.

Napoli - Parma 3:0 (1:0)

4' Insigne, 47', 85' Milik