Lekkoatletyka - MŚ: dzień 1. [Zapis LIVE]

Lekkoatletyka - MŚ: dzień 1. [Zapis LIVE]

  • Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 16.07.2022, 00:00

W Eugene rozpoczynają się 18. lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Już pierwszego dnia zmagań będziemy mieli szansę medalową, ponieważ na starcie zobaczymy naszą złotą sztafetę mieszaną 4x400 metrów z igrzysk olimpijskich z Tokio. O niezłe miejsce w chodzie na 20 kilometrów może powalczyć Katarzyna Ździebło. Ponadto na wyrzutni w kwalifikacjach zaprezentują się nasi młociarze.

 

Program dnia:

18:05 – rzut młotem mężczyzn - eliminacje, grupa A - W. Nowicki, M Wrotyński

19:10 – skok wzwyż mężczyzn - eliminacje - N. Kobielski

19:30 – rzut młotem mężczyzn - eliminacje, grupa B - P. Fajdek

20:45 – sztafeta mieszana 4x400 metrów - eliminacje - Polska

21:05 – rzut młotem kobiet - eliminacje, grupa A

21:30 – bieg na 100 metrów mężczyzn - preeliminacje

22:10 – chód na 20 kilometrów kobiet - finał - K. Zdziebło

22:30 – rzut młotem kobiet - eliminacje, grupa B - M.Kopron

00:10 – chód na 20 kilometrów mężczyzn - finał

2:05 – pchnięcie kulą kobiet - kwalifikacje 

2:15 – bieg na 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn - eliminacje

2:20 – skok o tyczce kobiet - eliminacje

3:00 – skok w dal mężczyzn - eliminacje

3:10 – bieg na 1500 metrów kobiet - eliminacje - S. Ennaoui

3:50 – bieg na 100 metrów mężczyzn - eliminacje

3:55 – pchnięcie kulą mężczyzn - eliminacje - K. Bukowiecki, M.Haratyk 

4:50 – sztafeta mieszana 4x400 metrów - finał - ew. Polska

Relacja na żywo

Dziękujemy za śledzenie dzisiejszej relacji. Życzymy dobrej nocy i zapraszamy na jutro!

Teraz na stadionie Hayward Field rozpoczyna się dekoracja Katarzyny Zdziebło, która zdobyła dzisiaj srebrny medal w chodzie na dystansie 20 kilometrów.

Sztafeta 4x400m mikst - Mistrzami świata zostali reprezentanci Dominikany, srebro zdobyła Holandia, a brąz Stany Zjednoczone, które straciły złoto na ostatnich metrach. W sztafecie USA bogatą karierę na wielkich imprezach zakończyła dzisiaj Alison Felix.

Polska sztafeta kończy rywalizację na czwartym miejscu z dużą stratą do podium

Już za dosłownie minutę rozpocznie się finał sztafety mieszanej 4x400m. Polscy mistrzowie olimpijscy będą walczyć o medal Mistrzostw Świata. Ściskajmy kciuki!

Pchnięcie kulą M - Zakończyły się już eliminacje także w tej konkurencji. Najlepszy wynik uzyskał w nich Ryan Crouser (USA, 22,28m). Minimum kwalifikacyjne (21,20m) osiągnęło jedynie pięciu miotaczy, a kwalifikację do finału dał rezultat 20,24m. Konrad Bukowiecki był trzynasty, a Michał Haratyk czternasty. Ten pierwszy przegrał wejście do finału tylko gorszym drugim wynikiem.

Pchnięcie kulą M - Michał Haratyk w ostatniej kolejce uzyskuje 20,13m. Jest to jego najlepszy wynik w dniu dzisiejszym, lecz nie da on awansu do finału.

100m M - Ostatni już bieg eliminacyjny na tym dystansie zakończył się zwycięstwem Japończyka Abdula Hakima Sani Browna (9,98s). Najlepszy czas kwalifikacji uzyskał Fred Kerley (9,79s), którego jutro będzie stać na jeszcze więcej.

Pchnięcie kulą M - Konrad Bukowiecki w rzucie swojej ostatniej szansy uzyskuje 20,24m. Niestety nie da mu to awansu do finału, ponieważ już teraz zajmuje trzynastą pozycję.

100m M - Szóstą serię wygrywa Christian Coleman (USA, 10,08s). Każdy Amerykanin wygrał tym samym swój bieg kwalifikacyjny.

Pchnięcie kulą M - Michał Haratyk nieznacznie poprawia się w drugiej kolejce, pchając kulą na odległość 20,08m. Polak jest na razie dwunastym miejscu, czyli ostatnim, dającym awans do finału. Żeby tam się dostać będzie trzeba jednak w ostaniej próbie się poprawić.

100m M - Piąta seria eliminacyjna dla reprezentanta Botswany Letsile Tebogo (9,94s). Ten rezultat to jednocześnie rekord świata do lat 20.

Pchnięcie kulą M - Konrad Bukowiecki pali drugą próbę i nadal zajmuje odległą pozycję. Została mu ostatnia kolejka, by powalczyć o finał.

Skok o tyczce K - Zakończyły się już eliminacje w tej konkurencji. Nie stały one na wysokim poziomie. Kwalifikację do finału dało zaliczenie w pierwszej próbie wysokości 4,35m. W finale wystąpi piętnaście tyczkarek.

100m M - Czwarty bieg kwalifikacyjny pada łupem Jamajczyka Oblique Savile'a (9,93s). Drugi w tej serii był mistrz olimpijski z Tokio Lamont Marcell Jacobs (Włochy, 10,04s).

Pchnięcie kulą M - Michał Haratyk, podobnie jak Konrad Bukowiecki, bardzo słabo otwiera konkurs eliminacyjny. W pierwszej próbie Polak uzyskał 19,89m.

100m M - Kolejna seria i następny pokaz siły Amerykanina, tym razem Trayvona Brommela, który uzyskał 9,89s, również z sporą jeszcze rezerwą.

Skok w dal M - Zakończyły się już eliminacje w skoku w dal mężczyzn. Minimum kwalifikacyjne (8,15m) uzyskało tylko dwóch zawodników: Yuki Hashioka (Japonia, 8,18m) i Marquis Dendy (USA, 8,16m). Awans dał wynik 7,93 m, uzyskał go Kubańczyk Maykel Masso.

Pchnięcie kulą M - Konrad Bukowiecki w swojej pierwszej próbie eliminacyjnej uzyskuje zaledwie 19,43m.

100m M - Druga seria kwalifikacyjna padła łupem Freda Kerley'a. Lider światowych tabel na dużym luzie uzyskał bardzo dobre 10,79s. Poniżej dziesięciu sekund zeszli jeszcze: Zharnel Hughes (Wielka Brytania, 9,97) i Emmanuel Matadi (Malezja, 9,99s).

Pchnięcie kulą M - Już za chwilę do eliminacji pchnięcia kulą przystąpią panowie. Na starcie zobaczymy dwóch Polaków: Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka. Minimum kwalifikacyjne wynosi 21,20m.

100m M - Rozpoczęły się właśnie biegi eliminacyjne na dystansie 100 metrów. Do półfinałów awansuje trzech najlepszych z każdego biegu i trzech z najlepszymi czasami spoza tych pierwszych trójek. Pierwszą serię wygrał Marvin Bracy (USA, 10,05s).

Skok o tyczce K - Do konkursu eliminacyjnego nie przystąpiła Brytyjka Holly Bradshaw, która doznała kontuzji na rozgrzewce. Stało się to w wyniku złamania tyczki, do którego doszło podczas skoku próbnego. Brytyjka to brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Tokio.

Sztafeta 4x400m mikst. - Poznaliśmy już finałowe składy sztafet 4x400m mikst. Polacy pobiegną z ósmego toru w następującym zestawieniu: Karol Zalewski, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Natalia Kaczmarek. Bieg ten rozpocznie się o 4.50 polskiego czasu.

1500m K - Bardzo szybki bieg z udziałem Polki. Ennaoui musiała bardzo mocno się napracować, by znaleźć się w czołowej "szóstce". Ostatecznie zajęła pczwarte miejsce i bezpośrednio awansowała do półfinału. Czas Polki (4:03.52), to jej najlepszy wynik w tym sezonie. W serii tej zwyciężyła Etiopka Gudaf Tsegay (4:02.68).

1500m K - Drugą serię eliminacyjną wygrywa Kenijka Faith Kipyegon (czas 4:04.53). Generalnie był to dużo szybszy bieg od tego pierwszego. Już za chwilę start Sofii Ennaoui.

skok w dal M - W pierwszej kolejce żaden z zawodników nie wypełnił minimum kwalifikacyjnego, które wynosi 8,15m.

1500m K - Pierwszy bieg kwalifikacyjny z czasem 4:07.05 wygrała Etiopka Hirut Meshesha.

1500m K - Właśnie rozpoczął się pierwszy z trzech biegów eliminacyjnych. W ostatnim z nich pobiegnie Sofia Ennaoui. Zasady kwalifikacji do półfinałów to: sześć pierwszych zawodniczek plus sześć z czasem.

3000m z przeszkodami M - Z czasem jako szczęśliwi przegrani do biegu medalowego weszli także: Getnet Wale (Etiopia), Yemane Helieselassie (Erytrea), Sebastian Martos (Hiszpania), Mehdi Belhadj (Francja), Ahmed Abdelwahed (Włochy) oraz Daniel Arce (Hiszpania). Z rywalizacji niespodziewanie odpadł brązowy medalista zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich Benjamin Kiget (Kenia), który stracił rytm biegu z powodu potknięcia na rowie z wodą podczas ostatniego okrążenia.

Skok w dal M - Przed dosłownie chwilą i w tej konkurencji rozpoczęła się walka o bilety do finału. Awans do walki o medale na pewno da wynik 8,15m. Polaków na starcie brak.

Skok o tycze K - Od kilkudziesięciu minut trwają już eliminacje żeńskiej tyczki. Niestety i w tym przypadku na starcie brakuje Polek. Minimum kwalifikacyjne w tej konkurencji wynosi 4,65m.

3000m z przeszkodami M - Z ostatniej serii kwalifikacyjnej bezpośrednio do finału weszli: Heilemariyam Amare (Etiopia), Evan Jager (USA) i Avinash Mukund Sable (Indie).

Pchnięcie kulą K - W ostatniej kolejce minimum kwalifikacyjne uzyskały: Maggie Ewen (USA, 18,96m), Maddison-Lee Wesche (Nowa Zelandia, 18,96m) i Jessica Woodard (USA, 19,08m). Ostatecznie 18,90m uzyskało dziesięć kulomiotek. Z gorszymi wynikami eliminacje przebrnęły tylko dwie Szwedki: Fanny Roos (18,72m) oraz Axelina Johansson (18,57m).

3000m z przeszkodami M - Z drugiego biegu eliminacyjnego do finału awansowali: Lamecha Girma (Etiopia), Conseslus Kipruto (Kenia) oraz Hillary Bor (USA). Ten bieg był wolniejszy od pierwszego, dlatego Wale nadal jest pierwszym na liście, tych którzy byli poza pierwszą trójką swych serii.

Pchnięcie kulą K - Po drugiej kolejce do grona zakwalifikowanych do decydującej rozgrywki dołączyły: Jiayuan Song (Chiny, 19,08m), Lijiao Gong (Chiny, 19,51m) i Sarah Mitton (Kanada, 19,38m).

3000m z przeszkodami M - Z pierwszej serii do finału awansowali: Soufian El Bakkali (Maroko), Leonard Kipkemoi Bett (Kenia) i Abraham Kibiwot (Kenia). Czekać na rozstrzygnięcia w pozostałych biegach musi czwarty na mecie Getnet Wale. Etiopczyk legitymuje się w tym sezonie piątym wynikiem na świecie.

Pchnięcie kulą K - Po pierwszej serii awans do finału wywalczyły już: Auriol Dongmo (Portugalia, 19,38m), Chase Ealey (USA, 18,96m), Daniel Thomas-Dodd (Jamajka, 19,09m) oraz Jessica Schilder (Holandia, 19,16m).

3000m z przeszkodami M - Właśnie wystartował pierwszy z trzech biegów eliminacyjnych na tym dystansie. Na listach startowych także tutaj nie ma reprezentantów Polski. Zasady kwalifikacji do finału to: trzech pierwszych z każdego biegu plus sześciu z najlepszymi czasami.

Pchnięcie kulą K - Rozpoczęły się właśnie eliminacje w pchnięciu kulą kobiet. Grupa A i B rywalizują jednocześnie. Minimum kwalifikacyjne wynosi 18,90m. Na starcie niestety nie ma reprezentantek Polski.

Teraz przed nami dosłownie chwila oddechu. O 2.05 polskiego czasu na stadionie Hayward Field rozpoczną się eliminacje pchnięcia kulą kobiet.

Chód na 20km M - Samuel Kireri Gathimba stracił szansę, by zostać pierwszym Kenijczykiem, który zdobyłby medal Mistrzostw Świata w chodzie. Za to Japonia po dzisiejszym dublecie obejmuje prowadzenie w klasyfikacji medalowej. Polska spada na trzecią lokatę.

Chód na 20km M - Fantastyczna ostatnia runda w wykonaniu Yamanishiego, który skutecznie broni tytułu sprzed trzech lat. Srebro dla Ikedy. Brąz dla Perseusa Karlströma, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Kenijczyka.

Chód na 20km M - Złoty medal to sprawa wewnątrz japońska, Ikeda i Yamanishi mają już dziewięć sekund przewagi nad Gathimbą. Kenijczyk nie może być pewny medalu, Szwed jest już na jego plecach. Kilometr do mety!

Chód na 20km M - Dwa kilometry do mety. Na czele japoński duet Yamanishi- Ikeda. Kenijczyk traci do nich trzy sekundy.

Chód na 20km M - Do prowadzącej trójki dołączył Szwed Perseus Karlström, ale na trzy kilometry przed metą stracił on kontakt z czołową trójką. Wydaje się, że medale są rozdane. Pytaniem pozostaje już chyba tylko ostateczna kolejność na podium.

Chód na 20km M - Po piętnastu kilometrach trójka zawodników na czele. Są to: Toshikazu Yamanishi (Japonia), Samuel Kireri Gathimba (Kenia) i Koki Ikeda (Japonia). Mają oni trzy sekundy przewagi nad 5-osobowym pościgiem.

Chód na 20km M - Po 13 kilometrach na czele jest 10-osobowa grupa. Tempo nadaje w niej Yamanishi. Japończyka ewidentnie roznosi energia i konsekwentnie zmniejsza grono swych rywali do podium.

Chód na 20km M - Chód na 20km M - Na półmetku prowadzi nadal dość spora, 15-osobowa grupa. Na razie trwa tak zwana selekcja od tyłu, a grupa stopniowo topnieje.

Chód na 20km M - po pięciu kilometrach na czele 22-osobowa grupa. Na pierwszych trzech kilometrach atakował Yamanishi, ale teraz idzie w grupie. Wygląda na to, że będzie to bardziej wyrównana rywalizacja, niż u kobiet

Chód na 20km M - Panowie w czterdziestopięcioosobowym składzie już na trasie. Na liście startowej nie ma niestety reprezentantów Polski. Tytułu z Dausze broni Japończyk Toshikazu Yamanishi. Aktualnym mistrzem olimpijskim jest niestartujący dzisiaj Włoch Massimo Stano.

Chód na 20 km M - Nam jeszcze emocje nie opadły i długo będą się jeszcze trzymać, a już niedługo kolejny chód, tym razem panów - ostatnia konkurencja sesji wieczornej. Ten rozpocznie się 10 minut po północy.

Polka dotarła na metę z czasem 1:27:31.

Katarzyna Zdziebło ze srebrem mistrzostw świata! Polka nie tylko otworzyła worek medalowy, ale też ustanowiła nowy rekord kraju! Brawo, Kasia!!!

Chód na 20 km K - Ostatni kilometr tego wyścigu! Polka już na pewno ma srebro!!!

Chód na 20 km K - Niesamowite! Polka na 18. kilometrze wyprzedziła Chinkę!

Chód na 20 km K - Czyżby można było już mówić o pierwszym medalu dla Polski? Katarzyna Zdziebło na 15. kilometrze z przewagą ponad trzech (!) sekund nad czwartą Australijką!

Chód na 20 km K - Coraz większa przewaga Zdziebło nad pozostałymi! Jemima Montag z Australii traci do Polki 44 sekundy. Polka kroczy tempem bez zmian, bardzo dobra dyspozycja!

Rzut młotem K - Niestety, Malwina Kopron nie wystąpi w finale. Jedna z faworytek do medalu sprawiła niezbyt miłą niespodziankę i w trzeciej próbie rzuciła tylko 70,50 metrów. To nie wystarczy, by zająć miejsce w pierwszej dwunastce.

Chód na 20 km K - Półmetek już za naszą olimpijką z Tokio. Dzielnie trzyma się na pozycji trzeciej, jeśli około 15-16. kilometra będzie podobnie, możemy głośno kibicować!

Chód na 20 km K - Nasza reprezentantka świetnie się prezentuje i utrzymuje swoje tempo. Cały czas traci do liderek dwadzieścia sekund, ale i ma zapas dwunastu przed Meksykanką.

Rzut młotem - Druga próba Polki niemierzona. Dla Malwiny ostatnią szansą na gwarantowany awans będzie więc trzecia kolejka. Jeśli nie osiągnie wyniku minimum 73,50 metra - będzie musiała liczyć na to, że rywalki nie będą rzucać na tyle daleko i będzie miała co najmniej 12. najlepszy wynik.

Chód na 20 km K - Trochę się pozmieniało za plecami Katarzyny Zdziebło. Tuż za nią, ze stratą siedmiu sekund maszeruje Alegna Gonzalez z Meksyku.

Rzut młotem K - Zakończyła się pierwsza kolejka rzutów. Malwina Kopron z wynikiem 68,46 zajmuje dopiero siódmą lokatę.

Chód na 20 km K - Do strefy kar na 2 minuty zostaną odesłane dwie zawodniczki - Maidy Monge oraz Maria Perez. Powodem trzy wnioski o dyskwalifikację.

Rzut młotem K - Jest pierwsza kwalifikacja, ale na razie nie biało-czerwona. Na 74,37 metrów rzuciła Brooke Andersen ze Stanów Zjednoczonych.

Chód na 20 km K - Powiększają różnicę liderki wyścigu. Na szóstym kilometrze to Chinka jednak miała delikatniejszą przewagę od reprezentantki Peru. Polka ramię w ramię z Zhenxią Ma z Chin.

Chód na 20 km K - Sporo wniosków o dyskwalifikację, Maidy Monge ma już dwa.

Rzut młotem K - Rozpoczęła się także pierwsza kolejka, w której Malwina Kopron rzuciła 68,46. Na razie o wiele mniej, niż jej wynik sezonu.

Chód na 20 km K - Jedna czwarta dystansu już za Katarzyną Zdziebło. Polka utrzymuje się na trzeciej pozycji, zostawiając za sobą rywalki z zapasem czterech sekund.

Chód na 20 km K - Zdecydowanymi liderkami są teraz Kimberly Garcia Leon i Shijie Qieyang. Peruwianka i Chinka mają zapas ponad dziesięciu sekund, ale ważna informacja jest taka, że Katarzyna Zdziebło goni je i idzie jako trzecia!

Chód na 20 km K - Trzeci kilometr za nami, zawodniczki podzieliły się już na trzy grupy. Polka w peletonie, idzie jako ósma.

Chód na 20 km K - Dużych różnic czasowych nie ma, Zdziebło w pierwszej dziesiątce przekraczała drugi kilometr z czasem 8:46. Dla porównania, liderka Quanming W miała czas 8:44.

Chód na 20 km K - Po pierwszym kilometrze tempo nadają reprezentantki Chin, które idą praktycznie ramię w ramię. Polka na razie trochę za peletonem, na 13. pozycji.

Bieg na 100 m M - Skład pierwszej rundy uzupełnilli Francesco Sansovini, Noureddine Hadid, Melique Garcia, Shaun Gill oraz Hassan Saaid. Jak można zauważyć, bardzo egzotyczne zestawienie mamy w tej konkurencji.

Chód na 20 km K - Za kwadrans rozpocznie się długodystansowa konkurencja, gdzie możemy liczyć na udany występ Biało-Czerwonej. Na starcie pojawi się wielokrotna mistrzyni Polski, Katarzyna Zdziebło.

Bieg na 100 m M - Zaczęło się od falstartu, ale znamy już ostatnich pewnych awansu zawodników - Emanuel Archibald z Gujany (10,31) oraz Dorian Keletela (10,48).

Rzut młotem K - Zakończyła się rywalizacja grupy A, a więc pewne awansu są tylko Kassanavoid ze Stanów Zjednoczonych, Tervo z Finlandii oraz Rogers z Kanady. Przypominamy jednak, że naszą reprezentantkę zobaczymy dopiero w grupie B - Malwina Kopron rozpocznie około godz. 22:30.

Rzut młotem K - U młociarek bez zmian. Cały czas trójka z awansem, a pozostałe zawodniczki albo ze spalonymi próbami, albo z wynikami w granicach 70. i 71. metra.

Bieg na 100 m M - Na trzecim starcie nie pojawił się także Boubacar Barry. Pierwszy finiszował Muteba z Demokratycznej Republiki Konga - 10,64, drugi Khafaji z Iraku - 10,65. Obaj oczywiście z awansem do rundy 1.

Bieg na 100 m M - W drugim wyścigu startowało tylko sześciu zawodników. Ze startu zrezygnował najniżej sklasyfikowany w rankingu Ahmed Amaar. Awans zapewnili sobie Ebrahima Camara z Gambii (10,37) i Lalu Muhammad Zohri z Indonezji (10,46).

Rzut młotem K - Jest i trzecia zawodniczka z przepustką do finału. To Krista Tervo z Finlandii, która rzuciła na 73,83 metra. To jedyna sportsmenka, która zapewniła sobie kwalifikację w drugiej próbie.

Bieg na 100 m M - Po pierwszym biegu awans uzyskali Cesar Almiron z Paragwaju - 10,49 oraz Ildae Akhmadiev z Tadżykistanu - 10,66.

Bieg na 100 m M - Na krótkim dystansie panów trwają dopiero preeliminacje. Spośród 28 zawodników do rundy pierwszej awans wywalczy czternastu najlepszych. W tej konkurencji nie zobaczymy Polaków.

Rzut młotem K - W ślad za Kanadyjką poszła Amerykanka Janee' Kassanavoid. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych rzuciła jeszcze dalej, na 74,46 metra i naturalnie, objęła pozycję liderki.

Rzut młotem K - Pierwsza kwalifikacja już jest. A uzyskała ją Camryn Rogers z Kanady - 73,67 metra w pierwszej próbie.

Rzut młotem K - Pierwsze próby mają już za sobą cztery zawodniczki grupy A. Na razie najdalej rzuciła Hanna Skydan z Azerbejdżanu - 70,93.

Sztafeta mieszana 4x400 m - Skład finałowy z małym "q" uzupełnią Włosi oraz Nigeryjczycy.

Sztafeta mieszana 4x400 m - Jeszcze na początku walka toczyła się pomiędzy reprezentantami Jamajki, Irlandii i Niemiec, ale to Dominikana udowodniła, że finisz należy do nich. Pierwsza trójka: Dominikana - 3:13,22, Irlandia - 3:13,88 oraz Jamajka - 3:13,95.

Rzut młotem K - W kolejnej konkurencji również zobaczymy Polkę. Malwina Kopron będzie startować w grupie B. Gwarancją awansu do finału jest odległość 73,50 metra, co dla naszej reprezentantki jest mniejszą odległością, niż jej rekord życiowy - 76,85. Liczymy więc na łatwy awans Polki.

Sztafeta mieszana 4x400 m - Teraz drugi wyścig, ale dla nas najważniejsza jest informacja, że nie musimy czekać na pozostałe wyniki, bo awans mamy gwarantowany.

Sztafeta mieszana 4x400 m - BRAWO!!! Polska z awansem do finału! Trzecią pozycję wywalczyła Justyna, czas 3:13,70. Pierwsi Amerykanie z czasem 3:11,75, drudzy Holendrzy - 3:12,63.

Sztafeta mieszana 4x400 m - Wszystko teraz zależy od Justyny Święty-Ersetić! Ostatnia zmiana rozpoczęła się dla nas na piątym miejscu.

Sztafeta mieszana 4x400 m - Holendrzy prowadzą, swoją zmianę zaczyna Karol Zalewski, na razie na szóstym miejscu.

Sztafeta mieszana 4x400 m - Kajetan Duszyński rozpoczął na pierwszej zmianie. Nasz specjalista od finiszów zmienił się z Igą, Polska na razie na siódmej pozycji.

Skok wzwyż - To już koniec eliminacji. Aby awansować nie było trzeba zaliczyć wymaganego 2,30 metra. Wystarczyło 2,25 metra, które uzyskali Mateusz Przybyłko i Edgar Rivera. Obaj znaleźli się w finale, ponieważ 2,25 metra zaliczyli w pierwszej próbie. Natomiast pozostała jedenastka finalistów skoczyła 2,28 metra.

Skok wzwyż - Z tą wysokością nie poradził sobie też Thiago Moura.

Skok wzwyż - Mający polskie korzenie Mateusz Przybyłko odpadł na 2,28 metra.

Skok wzwyż - W eliminacjach pozostał także Joel Baden. 2,28 metra jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie. Na tej wysokości pozostało jeszcze dwóch zawodników.

Skok wzwyż - Gianmarco Tamberi znów się wyratował! W trzeciej próbie udało mu się zaliczyć 2,28 metra.

Sztafeta mieszana 4x400 m - A już za moment jedna z najbardziej wyczekiwanych konkurencji. Polacy w eliminacjach pobiegną w składzie: Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Karol Zalewski i Justyna Święty-Ersetic. Z każdej grupy awansują trzy pierwsze sztafety oraz dwie najlepsze czasowo z całej obsady. Polska ekipa pobiegnie w pierwszym wyścigu.

Skok wzwyż - Z rywalizacją pożegnali się już Hamish Kerr, Marco Fassinotti i Thomas Carmoy.

Skok wzwyż - Jako pierwszy w trzeciej serii 2,28 metra pokonał Shelby McEwen.

Skok wzwyż - Z 2,28 metra w drugim skoku na razie poradzili sobie tylko JuVaughn Harrison oraz Yonathan Kapitolnik.

Skok wzwyż - W pierwszej próbie 2,28 metra zaliczyli: Sanghyeok Woo, Django Lovett (najlepszy wynik w sezonie), Andrij Protsenko, Mutaz Essa Barshim, Tomohiro Shinno oraz Luis Zayas.

Skok wzwyż - Teraz zawodnicy będą skakać na 2,28 metra.

Skok wzwyż - Zakończyła się wysokość 2,25 metra. W rywalizacji pozostało jeszcze 18 zawodników.

Rzut młotem M - Zakończyły się eliminacje rzutu młotem w grupie B. Przypomnijmy z najlepszym wynikiem do finału awansował Paweł Fajdek (80,09 metra). W grupie A pewny awans wywalczył Wojciech Nowicki (79,22 metra). Swój start na eliminacjach zakończył Marcin Wrotyński, który po rzucie na 73,55 metra zajął ogólnie 19. miejsce.

Skok wzwyż - O dużym szczęściu może mówić Gianmarco Tamberi. Mistrz olimpijski z Tokio z dużymi problemami zaliczył 2,27 metra.

Skok wzwyż - Druga nieudana próba Gianmarco Tamberiego na 2,27 metra.

Rzut młotem M - Mychajło Kochan kolejnym zawodnikiem z minimum. W ostatniej próbie Ukrainiec rzucił młotem na odległość 77,58 metra.

Rzut młotem M - W drugiej kolejce nikt więcej poza Fajdkiem, Winklerem i Bigotem nie uzyskał minimum kwalifikacyjnego.

Skok wzwyż - Na razie 2,27 metra pokonali między innymi Sanghyeok Woo, Django Lovett, Muttaz Essa Barshim. Pierwszej próby nie zaliczył Gianmarco Tamberi.

Rzut młotem M - W finale po próbie na 77,95 metra melduje się też Quentin Bigot.

Rzut młotem M - Przed Fajdkiem dobry rzut oddał także Rudy Winkler. Amerykanin wynikiem 78,61 metra zapewnił sobie awans do finału.

Skok wzwyż - Z eliminacjami na 2,21 metra pożegnali się już Darius Carbin i Yual Reath. Teraz zawodnicy będą pokonywać 2,25 metra.

Rzut młotem M - Świetny rzut Fajdka! Jako pierwszy zawodnik przekroczył granicę 80 metrów! 80,09 metra!

Rzut młotem M - Przed nami druga próba Pawła Fajdka.

Rzut młotem M - W pierwszej serii minimum kwalifikacyjne zdobył tylko Bence Halasz.

Rzut młotem M - Z pozostałych zawodników przyzwoicie spisał się Mychajło Kochan. Ukrainiec rzucił 76,62 metra.

Rzut młotem M - Mamy pierwsze minimum kwalifikacyjne w grupie B. Bence Halasz uzyskał 79,13 metra i ma pewne miejsce w finale.

Skok wzwyż - Woo i Tamberi bez problemu zaliczają 2,21 metra.

Rzut młotem M - Mocno średni pierwszy rzut Pawła Fajdka. 74,63 metra.

Rzut młotem M - Grupę B rzutem na odległość 76,97 metra otworzył Rudy Winkler.

Rzut młotem M - Za chwilę rozpoczną się zmagania w grupie B młociarzy z Pawłem Fajdkiem.

Skok wzwyż - Poza Kobielskim z eliminacjami pożegnał się Nauraj Singh Randhawa, który nie zaliczył w trzech próbach 2,17 metra.

Norbert Kobielski w rozmowie w TVP Sport poinformował, że po pierwszym skoku poczuł mocny ból w stopie, co było powodem jego wycofania się.

Skok wzwyż - Norbert Kobielski z powodu kontuzji zrezygnował z dalszego startu w eliminacjach.

Skok wzwyż - Jak na razie większość zawodników zalicza 2,17 metra.

Skok wzwyż - Inny z faworytów, Sanghyeok Woo w pierwszej próbie skoczył 2,17 metra.

Skok wzwyż - Niestety pierwszą wysokość strącił Norbert Kobielski.

Skok wzwyż - 2,17 metra skoczył także Gianmarco Tamberi, czyli złoty medalista igrzysk w Tokio.

Skok wzwyż - Najpierw skoki oddają zawodnicy z grupy B. Jako pierwszy zaprezentował się Hamish Kerr, który zaliczył 2,17 metra.

Skok wzwyż M - Niedługo rozpoczną się eliminacje skoku wzwyż, gdzie na starcie w grupie A stanie Norbert Kobielski. Grupa A oraz B startują razem. Minimum kwalifikacyjne wynosi 2,30 metra

W tej chwili czeka nas dwadzieścia minut przerwy na stadionie. O 19:10 rozpoczną się eliminacje w skoku wzwyż.

Rzut młotem M - Denzel Comenentia nie oddał żadnego mierzonego rzutu i odpadł z rywalizacji. Był to też ostatni rzut eliminacji. Wojciech Nowicki uzyskał 79,22 metra, co dało mu pewny awans do finału. Natomiast Marcin Wrotyński po próbie na 73,55 metra zajął dziewiąte miejsce. Grupa B z Pawłem Fajdkiem zacznie rzucać o 19:30.

Rzut młotem M - Po tylko jednej zaliczonej próbie na 77,13 metra Nick Miller jest czwarty i będzie musiał czekać na rozstrzygnięcia w grupie B.

Rzut młotem M - W finale na 100% nie zobaczymy Joaquina Gomeza, który w żadnej z prób nie uzyskał nawet 70 metrów i jest w tej chwili 13.

Rzut młotem M - Natomiast Marcin Wrotyński na zakończenie eliminacji osiągnął 73,26 metra. Najlepszy rzut Polak oddał w drugiej próbie, kiedy uzyskał 73,55 metra. Aktualnie Wrotyński jest dziewiąty i prawdopodobnie nie awansuje do finału.

Rzut młotem M - Znakomita ostatnia próba w wykonaniu Daniela Haugha. Amerykanin rzucił 79,34 metra, co daje pewny awans i pierwsze miejsce w grupie A.

Rzut młotem M - Po dwóch seriach wciąż pewny awans do finału mają tylko Wojciech Nowicki i Eivind Henriksen.

Rzut młotem M - Z zawodników startujących po Wrotyńskim żaden nie zdołał uzyskać minimum.

Rzut młotem M - Marcin Wrotyński w drugiej próbie oddał rzut na odległość 73,55 metra. Polak pozostał na ósmej pozycji, którą zajmował po pierwszej kolejce.

Rzut młotem M - Blisko osiągnięcia minimum był Daniel Haugh. Amerykaninowi zabrakło do tego 37 centymetrów.

Rzut młotem M - Na zakończenie pierwszej serii Eivind Henriksen jako drugi zawodnik uzyskuje minimum kwalifikacyjne. 78,12 metra Norwega.

Rzut młotem M - Po kilku średnich rzutach złą serię przełamał Nick Miller, który oddał próbę na odległość 77,13 metra. Jest to najlepszy w tym sezonie wynik Brytyjczyka.

Rzut młotem M - Niezły rzut Chrostosa Frantzeskakisa. Grek uzyskał 76,03 metra i zajmuje drugie miejsce.

Rzut młotem M - Równe 73 metry w wykonaniu Marcina Wrotyńskiego, co daje mu teraz czwarte miejsce po próbach pięciu zawodników.

Rzut młotem M - Natomiast już za chwilę swój rzut wykona Marcin Wrotyński.

Rzut młotem M - Świetny rzut mistrza olimpijskiego z Tokio! 79,22 metra i pewny awans do finału Wojciecha Nowickiego!

Rzut młotem M - Czas na Wojciecha Nowickiego.

Rzut młotem M - Hilmar Orn Jonsson uzyskał 72,36 metra.

Rzut młotem M - Eliminacje próbą na 74,38 metra otworzył Adam Keenan z Kanady.

Rzut młotem M - Na starcie eliminacji nie stanął Gabriel Kehr z Chile.

Rzut młotem M - Minimum kwalifikacyjne wynosi 77,50 metra. Dla przypomnienia w eliminacjach każdy zawodnik ma trzy próby.

Pierwszą konkurencją mistrzostw będzie rzut młotem. Eliminacje w grupie A, w której znaleźli się Wojciech Nowicki oraz Marcin Wrotyński rozpoczną się o 18:05.

Naszą relację rozpoczniemy około godziny 18. Serdecznie zapraszamy!

Kacper Tyczewski – Poinformowani.pl

Kacper Tyczewski

Kochający wiele sportów. Odpowiedzialny w głównej mierze za skoki do wody oraz saneczkarstwo. Ponadto na stronie zajmuję się piłką nożną, każdą odmianą kolarstwa, skokami narciarskimi, lekkoatletyką, pływaniem, bobslejami, skeletonem, narciarstwem dowolnym, snowboardem oraz dartem.