Lekkoatletyka - MŚ: Katarzyna Zdziebło ze srebrnym medalem w chodzie!

• Dodał: Aleksandra Suszek
  • Data publikacji: 15.07.2022, 23:43

Katarzyna Zdziebło otworzyła polski worek medalowy na Mistrzostwach Świata 2022! Polka w chodzie na 20 kilometrów zdobyła srebrny krążek po świetnym wyścigu w bardzo mocnym tempie. Wynik 1:27:31, z jakim finiszowała został także nowym rekordem Polski.

Nasza reprezentantka na mistrzostwach świata miała startować na dwóch dystansach, także na 35 kilometrów. Nie było więc do końca wiadomo, jaki plan Polka będzie miała na wyścig w pierwszy dzień czempionatu.

Początkowo wielokrotna mistrzyni Polski utrzymywała się tuż za czołówką, jednak już po drugim kilometrze znalazła się w pierwszej dziesiątce. Bardzo mocne tempo wyścigu zostało narzucone przez Peruwiankę Garcię Leon i Chinkę Qieyang, ale Polka bardzo dobrze sobie z nim radziła. Na czwartym kilometrze podopieczna LKS-u Stali Mielec szła już jako trzecia z czasem 17:33.

Polka w niektórych momentach miała za plecami Chinkę Zhenxię Ma oraz Meksykankę Alegnę Gonzalez, jednak cały czas to ona dyktowała tempo. Na półmetku cały czas dzielnie utrzymywała się na trzeciej pozycji, z kilometra na kilometr zwiększając zapas nad rywalkami.

Wszystkie serca zaczęły jednak bić mocniej, gdy na 18. kilometrze Polka wyprzedziła Chinkę. Druga pozycja utrzymana aż do mety dała naszej zawodniczce srebrny krążek. Złoty medal trafił do Kimberly Garcii Leon z Peru, która praktycznie na całym dystansie szła ramię w ramię z Chinką, Shijie Qieyang. Ta natomiast zajęła najniższy stopień podium.

Wyniki finału chodu na 20 km kobiet:

1. Kimberly Garcia Leon (Peru) - 1:26:59
2. Katarzyna Zdziebło - 1:27:31
3. Shijie Qieyang (Chiny) - 1:27:56

Aleksandra Suszek – Poinformowani.pl

Aleksandra Suszek

Można powiedzieć, że piszę o wszystkim po trochu, ale w moim sercu gości głównie siatkówka.