Tenis: Katarzyna Piter w finale debla w Budapeszcie
Michael Frey/ Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 16.07.2022, 17:10

Katarzyna Piter i jej belgijska partnerka Kimblerey Zimmermann awansowały do finału debla turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Na węgierskiej mączce Polka i Belgijka powalczą o tytuł z gruzińską parą Jekaterina Gorgodze/Oksana Kałasznikowa, które w imprezie zostały rozstawione z numerem cztery. W półfinale rywalkami duetu Piter/Zimmermann był duet gospodyń Timea BabosFanny Stollar.

Podobnie jak w dwóch poprzednich meczach panie grały na pełnym dystansie i o wszystkim musiał zdecydować super tie-break. W pierwszym secie żadna z par nie była w stanie utrzymać swojego serwisu i dlatego byliśmy świadkami wielu przełamań. Polka i Belgijka straciły swoje podanie dwa razy, natomiast Węgierki aż pięć razy. Nasz duet potrzebował trzeciej piłki setowej, żeby zapisać partię na swoim koncie.

Drugi set wyglądał inaczej. Piter i Zimmermann szybko straciły swoje podanie. Później gra szła równo aż do dziewiątego gema, gdzie Polka i Belgijka znów oddały serwis i Węgierki, wykorzystując pierwszą piłkę setową, wyrównały stan meczu. Super tie-break był wyrównany. Obie pary były dość nieskuteczne przy swoim serwisie, ale minimalnie lepsza w tym elemencie była para polsko-belgijska i to ona w niedzielę powalczy o tytuł.

Katarzyna Piter/Kimberley Zimmermann (POL/BEL) - Timea Babos/Fanny Stollar (HUN/HUN) 6:3 3:6 [10:6]