Dart - World Matchplay: Ratajski podejmie mistrza świata
Sven Mandel / CC-BY-SA-4.0/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 17.07.2022, 00:26

W Blackpool rozpoczęła się 29. edycja prestiżowych zawodów World Matchplay. Podczas meczu 1. rundy Krzysztof Ratajski pokonał Stephena Buntinga 10:6, a w kolejnej fazie zmierzy się z liderem rankingu, a zarazem aktualnym mistrzem świata Peterem Wrightem.

Starcie Krzysztofa Ratajskiego ze Stephanem Buntingiem otwierało tegoroczną edycję World Matchplay. Spotkanie od początku było mocno wyrównane, co potwierdzał wynik 4:4 po rozegraniu ośmiu legów. Jednak wtedy na wyższy poziom od Buntinga wszedł Ratajski, który wygrał cztery legi z rzędu, co dało mu już bezpieczny zapas nad Anglikiem. Później nasz reprezentant już tylko utrzymywał przewagę  i ostatecznie wygrał 10:6.

Łatwy awans do kolejnej rundy wywalczył Dimitri Van den Bergh. Rywalizujący z nim Callan Rydz zagrał bardzo słabo, co potwierdzała jego średnia, wynosząca zaledwie 81,99 punktu. Ostatecznie Van den Bergh wygrał 10:2. Również jednostronny pojedynek wyłonił kolejnego rywala Krzysztofa Ratajskiego. Peter Wright znakomicie rozpoczął spotkanie z Madarsem Razmą, z którym zwyciężył aż pięć legów z rzędu na otwarcie. W kolejnej części lider światowego rankingu kontrolował sytuacje przy tarczy, a finalnie zwyciężył różnicą sześciu "oczek".

W ostatnim spotkaniu inauguracyjnego dnia Jonny Clayton rywalizował z Rowby-Johnem Rodrizguezem. Forma Austriaka w ostatnim czasie wskazywała, że jest on w stanie rywalizować, jak równy z równym, z utytułowanym Walijczykiem. Potwierdziły to pierwsze rozgrywki spotkania, a 28-latek z minuty na minutę prezentował się co raz lepiej. Ostatecznie kluczowa dla tego meczu okazała się środkowa część, kiedy Rodriguez odskoczył na trzy legi, a takie prowadzenie utrzymał do końca rywalizacji.