Tenis: Magdalena Fręch z awansem w Hamburgu
Jeremy Daniel/Wikimedia Commons

Tenis: Magdalena Fręch z awansem w Hamburgu

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 18.07.2022, 13:05

Magdalena Fręch (84.WTA) awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 250 w Hamburgu. W pierwszej rundzie 24-letnia Polka pokonała rok młodszą Rosjankę Annę Kalinską (70.WTA). Dla Polki to udany powrót na czerwoną mączkę po sezonie trawiastym.


Fręch, dla której było to pierwsze spotkanie od czasu udanego Wimbledonu, bardzo dobrze weszła w mecz. Pewnie wygrała swój serwis, a następnie przełamała rywalkę. W trzecim gemie, Kalinska miała szansę na odrobienie straty, ale jej nie wykorzystała. Po chwili Fręch ponownie przełamała rywalkę i zrobiło się 4:0 dla Polki. Rosjance nie pomogło nawet przełamanie serwisu naszej zawodniczki w kolejnym gemie. Po chwili, po raz trzeci straciła swój serwis, nasza zawodniczka pewnie wygrała swoje podanie i zakończyła partię przy pierwszej piłce meczowej. Druga partia nawet się nie rozpoczęła. Rosjanka z powodu kłopotów zdrowotnych poddała spotkanie. W kolejnej rundzie rywalką Magdaleny Fręch będzie albo rozstawiona z numerem trzecim Czeszka Barbora Krejcikowa (19. WTA), albo holenderska „szczęśliwa przegrana” z eliminacji Suzan Lamens (161.WTA).


Magdalena Fręch (POL) – Anna Kalinska 6:1 krecz