Lekkoatletyka - MŚ: dzień 4. [ZAPIS LIVE]
KowalskyPhotos

Lekkoatletyka - MŚ: dzień 4. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 19.07.2022, 05:00

Przed nami 4. dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene. Pomimo, że nie zobaczymy wielu reprezentantów Polski to emocji nie zabraknie. Rywalizację w siedmioboju zakończą Adrianna Sułek oraz Paulina Ligarska. Natomiast w finale na 1500 metrów zobaczymy Sofię Ennaoui.

 

Program dnia:

15:15 – maraton kobiet - finał

18:35 – siedmiobój kobiet - skok w dal - Adrianna Sułek, Paulina Ligarska

19:50 – siedmiobój kobiet - rzut oszczepem grupa A - Adrianna Sułek

20:50 – siedmiobój kobiet - rzut oszczepem grupa B - Paulina Ligarska

2:05 – bieg na 200 metrów mężczyzn - eliminacje

2:10 – rzut dyskiem kobiet - eliminacje grupa A

2:45 – skok wzwyż mężczyzn - finał

3:00 – bieg na 200 metrów kobiet - eliminacje

3:20 – trójskok kobiet - finał

3:35 – rzut dyskiem kobiet - eliminacje grupa B

3:55 – siedmiobój kobiet - bieg na 800 metrów, ostatnia konkurencja - Adrianna Sułek, Paulina Ligarska

4:20 – bieg na 3000 metrów z przeszkodami mężczyzn - finał

4:50 – bieg na 1500 metrów kobiet - finał - Sofia Ennaoui

Relacja na żywo

I tym samym kończymy 4. dzień mistrzostw świata w Oregonie. Nasi lekkoatleci po raz kolejny przysporzyli nam sporo radości. Dziękujemy za dzisiejsze emocje i na kolejne zapraszamy już jutro!

Skok wzwyż M - Mutaz Essa Barshim strąca poprzeczkę na 2,42 m, tym samym to koniec konkursu skoku wzwyż. Barshim, Woo, Protsenko - tak prezentuje się najlepsza trójka na świecie.

1500m K - Ależ to był bieg! Fantastyczny wynik i zwycięstwo Faith Kipyegon - 3:52,59. Srebro dla Gudaf Tsegay z Etiopii, a brąz dla Brytyjki Laury Muir. Świetny wynik uzyskała również Sofia Ennauoi. Polka długo trzymała się z tyłu stawki, ale zaatakowała na ostatnim okrążeniu i finiszowała na piątym miejscu z wynikiem 4:01,43.

1500m K - Etiopki podyktowały bardzo szybkie tempo. Po 800 metrach na czele Gudaf Tsegay, ale czołowa czwórka zdecydowanie odskoczyła rywalkom.

1500m K - A za moment ostatni finał dzisiejszego dnia, czyli 1500 metrów kobiet. A w nim reprezentantka Polski - Sofia Ennaoui, za którą mocno trzymamy kciuki!

Skok wzwyż M - Sang-Hyeok Woo postawił wszystko na jedną kartę, jednak nie udało mu się pokonać wysokości 2,39 m. Koreańczyk ze srebrnym medalem, a Mutaz Essa Barshim po raz trzeci mistrzem świata!

Trójskok K - Nie będzie rekordu mistrzostw świata w wykonaniu Yulimar Rojas. Wenezuelka w ostatniej próbie skoczyła 15,39 m. Mimo tego Rojas może cieszyć się z już trzeciego mistrzostwa świata. Srebro dla Shanieki Ricketts z Jamajki, a brąz dla reprezentantki gospodarzy - Tori Franlkin.

Skok wzwyż M - Fenomenalny konkurs w wykonaniu Barshima! 2,37 w pięknym stylu i trudne zadanie dla Woo.

Skok wzwyż M - Andrij Protsenko zrzuca poprzeczkę na 2,37 m i kończy mistrzostwa z brązowym medalem.

Skok wzwyż M - Myli się McEwan, myli się Tamberi i znamy już czołową trójkę. Barshim wciąż na czele, a za nim Woo, który zaliczył 2,35 w drugiej próbie. Na trzecim stopniu podium Protsenko. Reprezentant Ukrainy przeniósł swoją ostatnią próbę na wysokość 2,37 m.

Trójskok K - Za nami 5 kolejek. Na czele wciąż Rojas, która spaliła swoje dwie ostatnie próby. Drugie miejsce utrzymała Shanieka Ricketts, a najniższy stopień podium zaatakowała Tori Franklin, która skoczyła 14,72 m i wyprzedziła o 2 cm Leyanis Hernandez.

3000m z przeszkodami M - Soufiane El Bakkali znowu to zrobił! Mistrz olimpijski zaatakował na rowie z wodą i zgarnął tytuł mistrza świata. Wolny bieg, w którym świetnie poradził sobie Marokańczyk. Srebro dla Lamecha Girmy, a brąz dla Conseslus Kipruto.

Rzut dyskiem K - Łącznie osiem zawodniczek osiągnęły minimum kwalifikacyjne. Awans do wielkiego finału wywalczyły też Laulauga Tausaga, Marija Tolj, Liliana Ca oraz Melina Robert-Michon.

Rzut dyskiem K - Dyskobolki z drugiej grupy eliminacyjnej zakończyły walkę o finał. Minimum oprócz Perković i Pudenz osiągnęły również Jordine van Klinken, Yaime Perez i Claudine Vita.

Skok wzwyż M - Mistrz olimpijski Mutaz Barshim zmierza po złoto! Kolejna bezbłędna próba reprezentanta Kataru, tym razem na wysokości 2,35 m.

3000m z przeszkodami M - Panowie, którzy będą walczyć o medale na 3 km z przeszkodami meldują się na starcie. W gronie faworytów można wymienić między innymi Conseslus Kipruto, Soufiane El Bakkali i Evan Jager.

Skok wzwyż M - Tamberi pokonuje 2,33 m w drugiej próbie i jest trzeci. Za nim Woo, który również zaliczył tę odległość, lecz w trzecim podejściu. W grze cały czas jest również McEwen, jednak on przełożył swoją ostatnią próbę na kolejną wysokość.

Trójskok K - W trójskoku zakończyła się trzecia kolejka. Podium jednak wciąż bez zmian.

Skok wzwyż M - Mutaz Essa Barshim pokonuje w pierwszej próbie 2,33 m i prowadzi w konkursie! Na drugim miejscu Andrij Protsenko, który również pokonał tę wysokość. Pozostali zawodnicy ze rzutką.

Skok wzwyż M - Tylko pięciu zawodników zostało już w walce o medale. Tamberi, McEwen, Woo, Protsenko i Barshim poradzili sobie z wysokością 2,30 m.

Siedmiobój K - Dla nas jednak najważniejsza informacja to wynik 6672 punktów Adrianny Sułek i czwarte miejsce z nowym rekordem Polski! Paulina Ligarska zakończyła rywalizację na 10. pozycji z wynikiem 6093.

Siedmiobój K - Anna Hall zwyciężyła bieg na 800 metrów i została brązową medalistką z wynikiem 6755. Złoto i najlepszy wynik na światowych listach ostatecznie dla Nafissatou Thiam - 6947. Z kolei Anouk Vetter po kiepskim biegu musi zadowolić się srebrem (6867).

Siedmiobój K - Fantastyczny bieg Adrianny Sułek! Polka finiszowała na drugiej pozycji z czasem 2:07,18 i może cieszyć się z nowego rekordu Polski! Piękna walka naszej reprezentantki i czwarte miejsce na świecie.

Siedmiobój K - Panie już meldują się na starcie! Ściskamy kciuki za nasze reprezentantki - Adriannę Sułek i Paulinę Ligarską.

Rzut dyskiem K - Kristin Pudanez kolejną zawodniczką która przekroczyła minimum kwalifikacyjne i zameldowała się w finale z rezultatem 64,39 m.

Trójskok K - Po drugiej kolejce trójskoku na czele ze zdecydowaną przewagą Rojas. Za nią wciąż Ricketts, a na trzecie miejsce po skoku na 14,70 m awansowała Leyanis Perez Hernandez.

Skok wzwyż M - Do Woo i Barshima na pierwszym miejscu dołączył Amerykanin Shelby McEwen, który również w pierwszej próbie pokonał 2,30 m.

Siedmiobój K - Za moment czekają nas decydujące rozstrzygnięcia w rywalizacji wieloboistek, czyli bieg na 800 metrów. Zapowiada się zacięta walka o złoto między Anouk Vetter oraz Nafissatou Thiam, jednak my największą uwagę będziemy zwracać na Adriannę Sułek, która obecnie zajmuje miejsce tuż za podium i ma spore szanse na poprawienie rekordu Polski.

Skok wzwyż M - Konkurs skoku wzwyż wchodzi w decydującą fazę. Rywalizację na wysokości 2,27 m zakończyli Mateusz Przybyłko oraz Yonathan Kapitolnik. Z kolei wciąż bezbłędni są Sang-Hyeok Woo i Mutaz Essa Barshim, którzy pokonali poprzeczkę na wysokości 2,30 m.

Rzut dyskiem K - Walkę o finał rozpoczęła druga grupa kwalifikacyjna dyskobolek. Już w pierwszej próbie awans z wynikiem 64,23 m zapewniła sobie Sandra Perković.

200m K - Skład półfinałów uzupełniły Gina Bass, Jessica-Bianca Wessolly, Jessika Gbai, Rosemary Chukwuma, Edidiong Ofonime Odiong oraz Joella Lloyd.

200m K - Zakończyła się ostatnia już seria eliminacyjna na 200 metrów. Awans wywalczyły Favour Ofili, Jenna Prandini i Jacinta Beecher. Duży pech Anthonique Strachan, która doznała kontuzji i nie ukończyła biegu.

Trójskok K - Świetny skok Rojas w drugiej próbie! 15,47 m i pewne prowadzenie w konkursie.

Trójskok K - Zakończyła się pierwsza kolejka trójskoku. Na prowadzeniu Shanieka Ricketts z Jamajki z wynikiem 14,89 m. Druga Yulimar Rojas, trzecia Tori Franklin ze Stanów Zjednoczonych.

200m K - Abby Steiner z czasem 22,34 s wygrywa przedostatnią serię eliminacyjną. W półfinale zobaczymy również Mujingę Kambundji oraz Nzubechi Grace Nwokochę.

Skok wzwyż M - Za nami już pierwsze próby na 2,27 m. Do tej pory bezbłędnie radzą sobie Woo, Barshim, Lovett, Zayas, McEwen oraz Tamberi.

200m K - W czwartej serii eliminacyjnej najszybsza była reprezentantka gospodarzy Tamara Clark, zwyciężając z czasem 22,27 s. Drugie miejsce Diny Asher-Smith, trzecia lokata dla Tynii Gaither.

Trójskok K - Yulimar Rojas już po pierwszej próbie, jednak był to skok raczej na zaliczenie. Tylko 14,60 m Wenezuelki, co jest dalekie od jej najlepszego rezultatu w tym sezonie.

Skok wzwyż M - Skoczkowie wzwyż pokonali już wysokość 2,24 m. Nie sprawiło to problemów faworytom, jednak z konkursem pożegnał się Edgar Rivera.

Trójskok K - Za nami już prezentacja finalistek konkursu trójskoku kobiet. Faworytką do złota jest oczywiście fenomenalna rekordzistka świata Yulimar Rojas. Czy ktoś będzie w stanie jej przeszkodzić?

200m K - Shelly-Ann Fraser-Pryce czyli pięciokrotna mistrzyni świata na 100 metrów również na dwukrotnie dłuższym dystansie poradziła sobie fantastycznie. Jamajka zwolniła jednak na ostatnich metrach, co wykorzystała Aminatou Seyni, zwyciężając bieg i poprawiając rekord Nigru - 21,98 s. Trzecie miejsce dla Viktorii Cristiny Rosy z Brazylii.

200m K - Beatrice Masilingi zwyciężyła drugi bieg z najlepszym wynikiem w sezonie - 22,27. Reprezentantka Namibii pokonała między innymi Elaine Thompson-Herah, która finiszowała na drugiej pozycji. Awans wywalczyła również Ida Karstoft.

Skok wzwyż M - W skoku wzwyż wszyscy panowie pokonali wysokość 2,19 m. Jednak dopiero w drugiej próbie udało się to Edgarowi Riverze, Tomohiro Shinno oraz Andrijowi Protsenko.

200m K - Bardzo spokojny bieg wicemistrzyni świata na 100 metrów Shericki Jackson i pewne zwycięstwo z czasem 22,33 s. Awans wywalczyły również Gabriela Anahi Suarez i Dalia Kaddari.

200m K - Po rywalizacji mężczyzn przyszła pora na panie. Zasady kwalifikacji bardzo podobne - trzy najlepsze, lecz aż sześć z najlepszymi czasami. Rozpoczynamy z wysokiego "C", gdyż już w pierwszej serii zobaczymy liderkę światowych list Sherickę Jackson z Jamajki.

Rzut dyskiem K - Pierwsza grupa eliminacyjna dyskobolek zakończyła już swoje zmagania. Allaman, Craft oraz Feng wywalczyły bezpośredni awans do finałów, dzięki osiągnięciu odległości eliminacyjnej.

200m M - Yancarlos Martinez, Joe Ferguson oraz Yohan Blake z najlepszymi czasami wśród pozostałych uzupełniają stawkę półfinałów.

200m M - Za nami już ostatnia seria dystansu 200 metrów. Zdecydowanie najlepszy w nim był Noah Lyles, który uzyskał 19,98 s. Drugie miejsce Rasheeda Dwyera, a trzecie Zhenye Xie.

Rzut dyskiem K - Liderka list światowych Valarie Allman miał ostatnią szansę na oddanie ważnego rzutu i świetnie ją wykorzystała. 68,36 m Amerykanki, której nie zabraknie w walce o medale.

Skok wzwyż M - Rozpoczynamy pierwszy finał w tej sesji, a mianowicie skok wzwyż. W stawce między innymi dwóch mistrzów olimpijskich - Gianmarco Tamberi oraz Mutaz Essa Barshim. Niestety nie zobaczymy w nim reprezentantów Polski, gdyż Norbert Kobielski wycofał się już w eliminacjach ze względu na kontuzję.

200 m M - W tej serii mieliśmy oglądać mistrza olimpijskiego Andre De Grasse, jednak Kanadyjczyk wycofał się z rywalizacji ze względu na kontuzję. Bieg wygrał Włoch Flippo Tortu z wynikiem 20,18 s. Za nim finiszowali Guy Maganga Gorra oraz Calab Law.

Rzut dyskiem K - Rozpoczęła się druga kolejka rzutu dyskiem. W niej świetnym rzutem popisała się Shanice Craft, a odległość 64,55 m zapewniła jej pewny awans do finału.

200m M - Kolejny bieg sprinterów w bardzo mocnej obsadzie. Ostatnia prosta zadecydowała o zwycięstwie, a tam najlepszy okazał się świeżo upieczony mistrz świata na 100 metrów Fred Kerley. Z awansem również Sinesipho Dambile i Udodi Chudi Onwuzurike. Na odpowiedź rywali będzie musiał czekać natomiast Yohan Blake, który finiszował na 4. pozycji.

200m M - Alexander Ogando z Dominikany zwyciężył czwarty bieg eliminacyjny, pobijając przy tym rekord kraju, który od dziś wynosi 20,01 s. Za nim wicemistrz olimpijski z Tokio Kenneth Bednarek oraz Tarsis Gracious Orogot.

Rzut dyskiem K - Bin Feng jako pierwsza osiąga odległość eliminacyjną. 64,01 m Chinki w pierwszym rzucie.

200m M - Za nami trzeci bieg z udziałem lidera tegorocznych list - Erriyona Knightona. Amerykanin ze spokojem zwyciężył serię z wynikiem 20,01 s. Z awansem również Luxolo Adams i Nethaneel Mitchell-Blake.

200m M - Druga seria eliminacyjna rozpoczęła się od powtórzonego startu z powodu problemów z blokiem jednego z zawodników. Drugie podejście jednak już udane. Najszybszy okazał się Jereem Richards z Trinidadu i Tobago, a za nim finiszowali Aaron Brown (Kanada) i Shota Iizuka (Japonia).

Rzut dyskiem K - Swoje zmagania rozpoczęły również dyskobolki, a dokładniej pierwsza grupa kwalifikacyjna. Minimum dające bezpośrednie miejsce w finale to 64 metry.

200m M - Pierwszy bieg dla Josepha Fahnbulleha, który zwyciężył z czasem 20,12 s. Za nim również z awansem Japończyk Koki Ueyama oraz Jerome Blake z Kanady.

200m M - Sesję wieczorną rozpoczynamy jednak od biegów eliminacyjnych 200 metrów panów. Awans do półfinałów wywalczy trzech najlepszych z każdej serii oraz trzech z najlepszymi czasami.

Meldujemy się ponownie z Hayward Field! Dzisiejszej nocy czekają nas spore emocje z udziałem polskich reprezentantek. Za nim jednak zobaczymy na bieżni wieloboistki - Adriannę Sułek i Paulinę Ligarską oraz Sofię Ennaoui, medale zostaną rozdane między innymi w skoku wzwyż mężczyzn i trójskoku kobiet.

Na kolejne zmagania zapraszamy już o 2 w nocy na nocną sesję, a w niej między innymi ostatnia konkurencja wieloboju kobiet oraz finał 1500 metrów z udziałem Sofii Ennaoui.

Siedmiobój K - Zakończyła się ostatnia konkurencja sesji porannej. Rzut oszczepem wygrała Anouk Vetter z wynikiem 58.29 m, zgarniając 1021 punktów. Tym samym wyszła na prowadzenie w całej rywalizacji, wyprzedzając Nafissatou Thiam o 19 punktów. Na trzecie miejsce wskoczyła Anna Hall, która wyprzedza Adriannę Sułek o 75 punktów. Paulina Ligarska zajmuje 10 pozycję z dorobkiem 5205 punktów.

Siedmiobój K - Poprawiła się Paulina Ligarska. W ostatniej próbie przekroczyła 45 metr, uzyskując 45.89 metra. Thiam również dołożyła około 2 metrów, lecz wciąż przegrywa z Vetter w klasyfikacji generalnej.

Siedmiobój K - Druga kolejka za nami. Vetter objęła prowadzenie w wieloboju, więc oczekujemy odpowiedzi ze strony Belgijki.

Siedmiobój K - Ależ rzut Anouk Vetter! 58.29 m w drugiej próbie. Zyskuje 7 metrów przewagi nad Thiam.

Siedmiobój K - Nie poprawiła się Ligarska w drugiej próbie. 42.32 m to wciąż zdecydowanie poniżej możliwości Polki, która walczy o pierwszą dziesiątkę mistrzostw świata.

Siedmiobój K - W pierwszej kolejce 50 metrów przekroczyły dwie Holenderki oraz Thiam.

Siedmiobój K - Paulina Ligarska w pierwszej próbie uzyskała 43.73 metra.

Siedmiobój K - Warto dodać, że Adrianna Sułek jest na najlepszym kursie na rekord Polski Małgorzaty Nowak. Polka musi pobiec 800 metrów w czasie 2:10.96 lub lepszym, a jest to jak najbardziej w jej zasięgu.

Siedmiobój K - Grupa B za kilka minut rozpocznie swoje rzuty. W szczególności będziemy zwracać uwagę na liderkę Nafissatou Thiam oraz wiceliderkę Anouk Vetter. W tej grupie również zaprezentuje się druga z Biało-czerwonych Paulina Ligarska.

Siedmiobój K - Kolejna grupa rozpocznie swoje rzuty o 20:50. Będzie to ostatnia konkurencja sesji porannej.

Siedmiobój K - Zakończyły się zmagania w grupie A. Najlepsza Anna Hall 45.75 m. Druga Kendell Williams 43.80, a trzecia Adrianna Sułek 41.63 metra.

Siedmiobój K - Dołożyła kolejne centymetry Sułek. W trzecim podejściu uzyskała 41.63 metra. Tym samym wyprzedziła Vidts o 1 centymetr. Jednak do Amerykanki traci dość sporo.

Siedmiobój K - Anna Hall również się poprawia. Jako pierwsza w grupie przerzuciła 45 metr! Będzie trzeba znacznie się poprawić w ostatniej kolejce.

Siedmiobój K - Dobry rzut Adrianny! W drugim podejściu udało się przerzucić 40 metr o 55 centymetrów.

Siedmiobój K - Poprawiła się Vidts. W drugiej kolejce uzyskała 41.62 metra.

Siedmiobój K - Sułek w pierwszej próbie 38.16 m. Vidts 17 centymetrów bliżej, zaś Anna Hall rzuciła fantastycznie, uzyskując 42.85 metra.

Siedmiobój K - Rozpoczyna swoje zmagania grupa A, w której wystąpią miedzy innymi Noor Vidts, Anna Hall, czy Adrianna Sułek.

Siedmiobój K - Adrianna Sułek w tym roku posłała oszczep na odległość 40.37 metra. Anna Hall uzyskała 42.87, a Noor Vidts 37.00. Anouk Vetter będzie już poza zasięgiem i zostaje walka o brązowy medal.

Siedmiobój K - Za około 40 minut wrócimy na stadion w Oregonie. Wówczas do rywalizacji powrócą siedmioboistki w rzucie oszczepem, który może być kluczowy dla Adrianny Sułek.

Siedmiobój K - Po pięciu konkurencjach klasyfikacja prezentuje się następująco: 1. Nafissatou Thiam 5107, 2. Anouk Vetter 5024, 3. Adrianna Sułek 4967, 4. Anna Hall 4963 11. Paulina Ligarska 4424

Siedmiobój K - W drugiej grupie najlepiej zaprezentowała się Katherina Johnson-Thompson. Brytyjka skoczyła w najlepszym podejściu 6.28 metra. Paulina Ligarska zakończyła skok w dal z wynikiem 5.88 z pierwszej kolejki.

Siedmiobój K - Z rywalizacji odpadły dwie zawodniczki Sophie Weisenberg oraz Xenia Krizsan, które nie zaliczyły żadnego podejścia.

Siedmiobój K - Zakończyły się zmagania w grupie A. Anouk Vetter poprawiła swój dotychczasowy rezultat na 6.52. Adrianna Sułek kończy z czwartym wynikiem i przesunie się przed Anne Hall i na dwie konkurencje przed końcem będzie aktualnie zajmować trzecią pozycję.

Siedmiobój K - Świetna próba Adrianny Sułek! W trzeciej próbie uzyskała odległość 6.43 m, czyli wyrównała swój rekord życiowy! Gwarantuje to 985 punktów do dorobku.

Siedmiobój K - 6.59 Nafissatou Thiam i powoli przybliża się do tytułu mistrzyni świata. Za skok w dal przyznane będą jej 1036 punktów.

Siedmiobój K - Dołożyła Anna Hall jeszcze 8 centymetrów i kończy skok w dal z odległością 6.39, co przekłada się na 972 punkty.

Siedmiobój K - Anouk Vetter w drugim podejściu 6.17, a Noor Vidts 6.33. Pocieszeniem jest to, że wszystkie rywalki skaczą poniżej swoich możliwości.

Siedmiobój K - Daleki skok Sułek, lecz niestety spalony. Aparatura pokazała, że przekroczyła belkę o ponad 11 centymetrów. Również Paulina Ligarska spaliła swoją próbę.

Siedmiobój K - Poprawiła się zdecydowanie Anna Hall. W drugim podejściu 6.31 metra. Musi Adrianna również się poprawić, jeśli będzie chciała pozostać w walce o medal.

Siedmiobój K - Noor Vidts oraz Anouk Vetter spaliły swoje pierwsze podejścia. Rozpoczynamy drugą serię skoków.

Siedmiobój K - Adrianna Sułek w pierwszej próbie skoczyła 6 metrów i 7 centymetrów, zaś wynik Ligarskiej to 5.88 m. W następnych próbach muszą Polki zdecydowanie się poprawić.

Siedmiobój K - Za nami pierwsze próby zawodniczek. Prowadząca na półmetku Nafissatu Thiam skoczyła 6.49 m, a trzecia Anna Hall rozpoczęła od 6.02.

Siedmiobój K - W tym roku Adrianna Sułek ustanowiła swój rekord życiowy w skoku w dal na poziomie 6.43 metra. Bardzo liczymy na udany start i wyniki w okolicach życiówki. Paulina Ligarska skoczyła 6.10, czyli 4 centymetry bliżej od swojego najlepszego rezultatu w karierze.

Już za około 10 minut rozpoczną zmagania wieloboistki w skoku w dal. Adrianna Sułek wystartuje w grupie A, a Paulina Ligarska w grupie B. Liczymy na bardzo dobre skoki Polek!

Maraton K - To tyle z trasy maratonu kobiet. Do relacji wrócimy około 18:35, kiedy na stadionie w Eugene odbędzie się skok w dal w ramach siedmioboju kobiet.

Maraton K - Brązowy krążek dla Lonah Salpeter, która jest pierwszą izraelską medalistką w maratonie.

Maraton K - Osiem sekund za Etiopką dobiegła Jeptum Korir, która zdobyła srebrny medal.

Maraton K - Gotytom Gebreslalse mistrzynią świata w maratonie! 2:18:11 to jest nowy rekord mistrzostw świata!

Maraton K - Natomiast za nimi po brąz pewnie zmierza Lonah Salpeter.

Maraton K - Gebreslase powiększa przewagę nad Korir. Tylko dramat może jej zabrać złoty medal.

Maraton K - Gotytom Gebreslase zaatakowała. Zostawiła na kilka metrów Jeptum Korir!

Maraton K - Przed nami przedostatni kilometr.

Maraton K - Lonah Salpeter zostawia z tyłu Nazret Weldu. Izraelka zmierza po brązowy medal. Z przodu wciąż razem biegną Korir i Gebreslase.

Maraton K - Do mety pozostało już mniej niż cztery kilometry. Walka o złoto powinna rozstrzygnąć się pomiędzy Jeptum Korir a Gotytom Gebreslase.

Maraton K - Natomiast Salpeter i Weldu dogoniły Tanui, która została już z tyłu.

Maraton K - Abadel Yeshaneh nie będzie się już liczyła w walce o medale. Etiopka musiała zejść z trasy.

Maraton K - Yeshaneh i Tanui tracą już blisko minutę do liderek, a niedaleko nich biegną Lonah Salpeter oraz Nazret Weldu.

Maraton K - Po 30 kilometrach na przodzie biegną Jeptum Korir i Gotytom Gebreslase. Natomiast pół minuty za nimi są Abadel Yeshaneh i Angela Tanui.

Maraton K - Od czołówki odpadła także Abadel Yeshaneh. Traci około pięć sekund do Jeptum Korir i Gotytom Gebreslase.

Maraton K - Znowu z tyłu została Tanui.

Maraton K - 20 sekund za liderkami biegną Lonah Salpeter i Nazret Weldu.

Maraton K - Kenijka Tanui zdołała dogonić prowadzące zawodniczki.

Maraton K - Tanui traci pięć sekund do liderek.

Maraton K - Obrończyni tytułu Ruth Chepngetich wycofała się z wyścigu.

Maraton K - Od czołówki odpadła Angela Tanui. Za nami 20 kilometrów biegu.

Maraton K - Problemy miała Ruth Chepngetich, która prawdopodobnie musiała zejść z trasy.

Maraton K - Nastąpiły przetasowania w czołówce. Na przód biegu wyszły Angela Tanui, Judith Jeptum Korir, Gotytom Gebreslase oraz Abadel Yeshaneh.

Maraton K - Grupa pościgowa ma już ponad pół minuty straty do prowadzących zawodniczek.

Maraton K - Sytuacja z przodu wyścigu nie zmienia się.

Maraton K - Grupa goniąca, którą prowadzą Sara Hall, Emma Bates i Jess Piasecki traci do liderek około 15 sekund.

Maraton K - Po 11 kilometrach wciąż na przodzie mamy osiem zawodniczek.

Maraton K - Keira D'Amato odpadła z czołówki.

Maraton K - Zawodniczki z Afryki nadały mocne tempo, co spowodowało, że w czołówce mamy już tylko 9 zawodniczek. Biegną w niej: Ruth Chepngetich (Kenia), Angela Tanui (Kenia), Judith Jeptum Korir (Kenia), Gotytom Gebreslase (Etiopia), Abadel Yeshaneh (Etiopia), Ashete Bekere (Etiopia), Nazret Weldu (Erytrea), Lonah Salpeter (Izrael) oraz Keira D'Amato (Stany Zjednoczone).

Maraton K - Pierwsza grupa zmniejszyła się do 17 zawodniczek. Na czele tej grupy można głównie zobaczyć reprezentantki Etiopii i Kenii.

Maraton K - Na przodzie można już zauważyć 18-osobową grupę, która oderwała się od reszty stawki.

Maraton K - Bieg rozpoczął się.

Maraton K - Na liście startowej mamy 41 zawodniczek. Niestety wśród nie ma żadnej reprezentantki Polski.

Maraton K - Czwarty dzień mistrzostw rozpoczniemy od biegu maratońskiego kobiet.

Relację rozpoczniemy około godziny 15:15. Serdecznie zapraszamy!

Kacper Tyczewski – Poinformowani.pl

Kacper Tyczewski

Kochający wiele sportów. Odpowiedzialny w głównej mierze odpowiedzialny za sporty zimowe, kolarstwo i lekkoatletykę, lecz innymi sportami nie pogardzi.