Kolarstwo torowe - MEJ/U23: kolejny srebrny medal Marcina Marciniaka

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 18.07.2022, 21:40

Europejski czempionat w Anadii dla najlepszych juniorów i zawodników do lat 23 powoli zmierza do końca. Podczas przedostatniego dnia zmagań swój drugi srebrny medal w mistrzostwach wywalczył Marcin Marciniak. Tym razem Polak stanął na podium w keirinie.

Marcin Marciniak do finału keirina awansował pewnie. Najpierw wygrał swój wyścig w 1. rundzie, a następnie zajął drugie miejsce w półfinale. Natomiast w finale podobnie jak w sprincie lepszy od Marciniaka był tylko Mattia Predomo. Podium keirinu uzupełnił drugi z włoskich zawodników Stefano Minuta. Udział w keirinie wziął także Radosław Laskowki, który został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Blisko medalu wśród juniorek była Natalia Głowacka. Jednak w finale keirinu znalazła się na czwartym miejscu. Siódmą lokatę zajęła Eliza Rabażyńska. Złoto padło łupem Anny Jabornikovej.

Na starcie omnium zawodniczek do lat 23 stanęła Nikola Wielowska. Polka po trzech konkurencjach była na szóstym miejscu z dorobkiem 88 punktów. Na zakończenie, w wyścigu punktowym Wielowska dopisała 11 "oczek" i ostatecznie została sklasyfikowana na siódmej lokacie. Złoto zdobyła Shari Bossuyt (129 punktów). Natomiast wśród zawodników do lat 23 omnium nie poszło po myśli Adama Woźniaka. Nasz reprezentant we wszystkich konkurencjach zdobył 29 punktów, co przełożyło się na 14. miejsce. Złoto dla Oscara Nilssona-Juliena, który o zaledwie dwa punkty pokonał Tima Torna Teutenberga.

Wyścig punktowy juniorek Laura Rybkiewicz z jednym punktem zdobytym na szóstym sprincie została sklasyfikowana na 11. miejscu. Złoto z dorobkiem 58 punktów wywalczyła Isabel Sharp. Brytyjka zdobyła tyle punktów, ponieważ udało jej się nadrobić dwa okrążenia nad rywalkami. Natomiast w tej samej konkurencji juniorów do samego końca o medal walczył Łukasz Juszczak. Polak nadrobił okrążenie nad rywalami, a dodatkowo nieźle punktował na sprintach. Niestety pomimo zdobycia 43 "oczek" Juszczak zajął czwarte miejsce. Do najniższego stopnia podium, które wywalczył Titouan Fontaine zabrakło czterech punktów. Złoto padło łupem Bena Wigginsa (56 punktów).

Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w sprincie kolarzy do lat 23. Złoto po dwóch wygranych w finale z Antonem Hoehne zdobył Tijmen van Loon. Holender w drodze po triumf w 1/8 finału wyeliminował Mateusza Sztraucha. W tej samej fazie odpadł Konrad Burawski. Indywidualną jazdę na 500 metrów zawodniczek do lat 23 na 11. miejscu zakończyła Joanna Błaszczak. Najlepsza była Taky Marie Kouame z czasem 33,860 sekundy.