Polacy w Anglii #5

• Data publikacji: 27.09.2018, 20:15

Podsumowanie występów polskich zawodników (do rocznika 2000) za okres od 08.09 do 27.09 na boiskach czterech najwyższych lig w Anglii.

Jan Bednarek (obrońca, Southampton FC, Premier League) – pierwszy ligowy występ w sezonie. Bednarek wszedł na boisko w 55 minucie w przegranym spotkaniu z Liverpoolem 3:0, aczkolwiek od kiedy Polak przebywał na boisku jego zespół już nie stracił bramki.

Bartosz Białkowski (bramkarz, Ipswich Town FC, Championship) – po serii słabszych występów Polak wylądował na ławce, a jego miejsce w wyjściowym składzie zajął Gerken.

Krystian Bielik (obrońca, Chaltron Athletic, Leauge One) – tradycji stało się zadość i Krystian ponownie złapał kontuzję, aczkolwiek już w październiku powinien wrócić na boiska League One.

Artur Boruc (bramkarz,AFC Bournemouth, Premier League) – jedno spotkanie w Cabarao Cup, wygrana z Blackburn 3:2, tym samym Artur zaliczy jeszcze kilka spotkań w pucharach w tym sezonie.

Marcin Bułka (bramkarz,Chelsea FC, Premier League) – na ławce rezerwowych w meczu Carabao Cup przeciwko Liverpoolowi. Poza tym występy w zespole do lat 23.

Marcin Brzozowski (bramkarz, Queens Park Rangers FC, Championship)  - na ławce rezerwowych w przegranym meczu Carabao Cup przeciwko Blackpool 0:2.

Kamil Grabara (bramkarz,Liverpool FC, Premier League) - na ławce rezerwowych w meczu Carabao Cup przeciwko Chelsea. Poza tym występy w zespole do lat 23.

Kamil Grosicki (pomocnik, Hull City FC, Championship) – wszedł na boisko w dwóch ligowych pojedynkach jako rezerwowy. Najpierw w 75’ minucie przeciwko Wigan, a potem w 63’ przeciw Reading. Oba spotkania przegrane i tylko punkt dzieli Hull od strefy spadkowej.

Mateusz Hewelt (bramkarz,Everton FC, Premier League) – poza składem drużyny.

Mateusz Klich (pomocnik, Leeds United FC, Championship) – trzy ligowe występy od pierwszej minuty. W zremisowanym spotkaniu z Milwall 1:1 zagrał 61 minut, w wygranym pojedynku z Preston rozegrał 88 minut i zaliczył asystę, natomiast w przegranym meczu przeciw Birmingham City 1:2 zagrał 62 minuty.

Tomasz Kuszczak (bramkarz,Birmingham City FC, Championship) – poza składem.

Łukasz Fabiański (bramkarz,West Ham United FC, Premier League) – komplet minut i pierwsze czyste konto w sezonie. Młoty wygrały z Evertonem 3:1 i zremisowały z Chelsea 0:0. Łukasz w obu spotkaniach zaprezentował się ze świetnej strony.

Paweł Olkowski (obrońca, Bolton Wanderers FC, Championship) – trzy pełne ligowe spotkanie. Dwie porażki w pojedynkach przeciw Queens Park Rangers (1:2) i Middlesbrough (0:2), oraz remis w meczu z Ipswich (0:0). Paweł zbiera bardzo dobre recenzje za występy i jest oceniany jako jeden z najlepszych zawodników Boltonu.

Maksymilian Stryjek (bramkarz, Sunderland AFC, League One) – wypożyczony do Eastleigh FC, grającego na co dzień na piątym poziomie rozgrywkowym.

Dawid Szczepaniak (bramkarz, Morecambe FC, League Two) – na ławce rezerwowych w dwóch ligowych spotkaniach.

Paweł Wszołek (pomocnik, Queens Park Rangers FC, Championship) – występ jedynie w  meczu Carabao Cup, przegrany z Blackpool 0:2. W lidze natomiast Wszołek spędził na ławce rezerwowych trzy spotkania.