Lekkoatletyka - MŚ: dzień 5 [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Kacper Adamczyk
  • Data publikacji: 20.07.2022, 05:00

Przed nami piąty dzień lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w amerykańskim Eugene. Tym razem zawodnicy będą rywalizować tylko podczas jednej sesji, popołudniowej, która rozpocznie się o 2.15 naszego czasu. Polskich kibiców najbardziej będzie interesował finał biegu na 1500m mężczyzn z udziałem Michała Rozmysa. Będzie on jedynym Polakiem, który zaprezentuje się tego dnia na Hayward Field. 

 

Program dnia:

2:15 – bieg na 400 metrów przez płotki kobiet eliminacje

2:40 – skok wzwyż kobiet finał

3:05 – bieg na 200 metrów kobiet półfinały

3:33 – rzut dyskiem mężczyzn finał

3:50 – bieg na 200 metrów mężczyzn półfinały

4:30 – bieg na 1500 metrów mężczyzn finał - Michał Rozmys

4:50 – bieg na 400 metrów przez płotki mężczyzn finał

Relacja na żywo

Dziękujemy za Waszą obecność podczas naszej dzisiejszej relacji. Życzymy teraz dobrej nocy i zapraszamy na jutro!

W klasyfikacji punktowej pierwsza trójka wygląda identycznie, jak w klasyfikacji medalowej. Polska również tutaj jest piata.

Po dzisiejszym dniu na czele klasyfikacji medalowej są oczywiście Amerykanie (sześć złotych, pięć srebrnych i siedem brązowych medali). Drugie miejsce zajmują Etiopczycy, a trzecie Kenijczycy. Polska jest piąta.

400m przez płotki M - Złoto dla Brazylijczyka Alisona Dos Santosa, który pobił jednocześnie rekord Mistrzostw Świata (46,29s). Srebro dla Raia Benjamina (USA, 46,89s), a brąz dla Trevora Bassitta (USA, 47,39s). Karsten Warholm (Norwegia) dopiero siódmy. Norweg nie wytrzymał swojego szaleńczego tempa i na ostatniej proste miał tzw. "ścianę".

400m przez płotki M - Do końca dzisiejszego dnia na Hayward Field pozostał już tylko finał 400m przez płotki panów. W nim obejrzymy najprawdopodobniej pojedynek Karstena Warholma (Norwegia), Alisona Dos Santosa (Brazylia) i Raia Benjamina (USA). Początek już za moment.

Rzut dyskiem M - W tej rywalizacji nic się już nie zmieniło. Mistrzem świata został Słoweniec Kristjan Ceh (71,13m). Srebro i brąz dla Litwinów, Alekny (69,27m) oraz Gudziusa (67,55m).

Skok wzwyż K - Niespodziewaną mistrzynią świata w skoku wzwyż kobiet zostaje Eleanor Patterson (2,02m). Tylko srebro dla Yaroslavy Mahuchikh (2,02m). Brąz poleci do Włoch wraz z Eleną Vallortigarą. Za nami fantastyczny konkurs.

Skok wzwyż K - Patterson i Mahuchikh mają po dwie zrzutki na 2,04m. Pozostaje im po ostatniej próbie. Na razie złoto ma Australijka.

1500m M - Niespodziewanym mistrzem świata zostaje Brytyjczyk Jake Wightman (3:29.23). Srebro dla Jakoba Ingebritsena (3:29.47), a brąz dla Mohameda Katira (3:29.90). W pierwszej piątce byli sami Europejczycy. Michał Rozmys nie wytrzymał tempa najlepszych i kończy rywalizację na dziesiątej pozycji z swoim najlepszym czasem w tym sezonie (3:34.58).

Rzut dyskiem M - W piątej kolejce poprawił się Daniel Stahl. Szwed rzucił 67,10m, ale daje mu to obecnie tylko czwartą lokatę.

1500m M - Już za moment najważniejszy dla nas moment dnia, bo w finale na 1500m pobiegnie Michał Rozmys.

Skok wzwyż K - Gerashchenko i Vallortigara zrzucają trzykrotnie 2,02m i odpadają z konkursu. Włoszka będzie miała brąz, a Ukrainka zakończy konkurs na czwartej pozycji. W zawodach pozostały Patterson i Mahuchikh, które zaraz będą próbowały pokonać 2,04m.

Rzut dyskiem M - W czwartej kolejce poprawili się Litwini, ale pozostają na swoich pozycjach. Alekna jest drugi (69,27m), a Gudzius trzeci (67,55m).

Skok wzwyż K - W drugiej próbie 2,02m pokonała Mahuchikh, która pozostaje wiceliderką konkursu.

Skok wzwyż K - W pierwszej próbie wysokość 202cm pokonuje tylko Australijka Patterson i to właśnie ona zostaje nową liderką konkursu.

Rzut dyskiem M - Na półmetku konkursu prowadzi Kristjan Ceh, przed Mykolasem Alekną i Andriusem Gudziusem. Tuż za podium plasuje się szwedzki duet Pettersson - Stahl.

Skok wzwyż K - Dwa metry pokonują ostatecznie cztery zawodniczki w drugich próbach zrobiły to jeszcze: Gerashchenko i Patterson. Z konkursu odpada Sadullayeva. Aktualna kolejność to: Vallortigara, Mahuchikh, Gerashchenko i Patterson. Następna wysokość to 2,02m.

200m M - Z czasami do rozgrywki o medale wchodzą: Jareem Richards (Trynidad i Tobago, 19,86s) i Luxolo Adams (RPA, 20,09s).

200m M - Zwycięstwo w ostatnim półfinale dla Erriyona Knightona (USA, 19,77s). Drugie miejsce i awans do finału wywalczył Aaron Brown (Kanada).

Skok wzwyż K - Yaroslava Mahuchikh w drugiej próbie pokonuje dwa metry i jest na razie druga.

Skok wzwyż K - W pierwszej próbie dwa metry pokonała tylko Włoszka Elena Vallortigara i to ona obejmuje prowadzenie. Pachnie niespodzianką w skoku wzwyż pań.

Rzut dyskiem M - W trzeciej kolejce Kristjan Ceh uzyskuje 71,13m, co jest nowym rekordem Mistrzostw Świata. Rzut Stahla z trzeciej kolejce ostatecznie został uznany za nieważny. Szwed jest na razie piąty.

200m M - Drugi bieg półfinałowy wygrywa Noah Lyles (USA), który uzyskuje przy okazji bardzo dobry czas, 19,62s. Z drugiej pozycji do rozgrywki o medale awansuje Kenneth Bednarek (USA).

Skok wzwyż K - W trzeciej próbie 198cm pokonała Patterson. Sadullayeva przeniosła dwie próby na następną wysokość, jaką będą 2 metry. Bez zrzutek pozostają Mahuchikh i Vallortigara.

Rzut dyskiem M - Prowadzenie w konkursie obejmuje Stahl. Szwed uzyskał w trzeciej próbie 69,16m.

Rzut dyskiem M - Po drugiej kolejce kolejność jest następująca: Ceh, Alekna, Gudzius.

Rzut dyskiem M - Liderem konkursu zostaje Kristjan Ceh (Słowenia), który w drugiej próbie uzyskał 69,02m. Na drugim miejscu pozostaje Alekna. Poprawił się on w drugie próbie, osiągając 67,87m

200m M - Pierwszy bieg półfinałowy padł łupem Alexandera Ogando (Dominikana, 19,91s). Z drugiego miejsca do finału awansował Joseph Fahnbulleh (Malezja). Sensacyjnie z rywalizacji odpada mistrz świata na 100m Fred Kerley (USA). Do półfinału w ogóle nie przystąpił słynny Jamajczyk Yohan Blake.

Skok wzwyż K - W pierwszych próbach 198cm pokonały tylko Mahuchikh, Gerashchenko i Vallortigara. Reszta będzie skakać ponownie.

200m M - Za moment rozpocznie się pierwszy półfinał na dystansie 200m mężczyzn. Zasady kwalifikacji do finału są identyczne jak u kobiet. Dalej awansują dwaj pierwsi z każdego biegu oraz dwóch z najlepszymi czasami spoza pierwszych dwójek.

Rzut dyskiem M - Na rzutni do dysku konkurs powoli się rozkręca, a panowie przełamują pierwszy stres. Po pierwszej kolejce prowadzi Andrius Gudzius (Litwa, 67,31m) przed Mykolasem Alekną (Litwa, 66,64m) i Danielem Stahlem (Szwecja, 66,59m).

Skok wzwyż K - Stanciu i Distin odpadają z konkursu. W zawodach pozostało osiem zawodniczek. Następną wysokością będzie 198cm. Bez zrzutek pozostaje aż pięć zawodniczek.

Skok wzwyż K - W drugich próbach 196cm pokonały: Bruus, Dubovitskaya i Iryna Gerashchenko (Ukraina). Swojej trzeciej szansy na tej wysokości poszukają: Stanciu i Lamara Distin (Jamajka).

Skok wzwyż K - W pierwszych próbach 196cm pokonały: Mahuchikh, Nicola Olyslgers (Australia), Eleanor Patterson (Australia), Sadullayeva i Elen Vallortigara (Wochy). Pozostałe pięć zawodniczek będzie musiało poprawiać.

Rzut dyskiem M - Na Hayward Field właśnie trwa prezentacja uczestników finału rzutu dyskiem M. Może to być jeden z najlepszych konkursów w historii tej konkurencji, dlatego warto go śledzić.

200m K - Z czasami do rozgrywki o medale wchodzą: Elaine Thompson-Herah (Jamajka, 21,97s) i Mujinga Kambundji (Szwajcaria, 22,05s).

200m K - W znakomitym stylu trzeci półfinał wygrywa Shelly-Ann Fraser-Pryce (Jamajka, 21,82s). Z drugiego miejsca do finału awansuje Abby Steiner (USA).

Skok wzwyż K - Na wysokości 193cm odpadają z konkursu pierwsze zawodniczki, są to: Williamson i Apostolovski. Bruus zalicza tę wysokość w drugiej próbie, a Stanciu i Dubovitskaya w trzecich. Następna wysokość to 196cm.

Skok wzwyż K - 193cm w pierwszych próbach nie zaliczyły: Kimberly Williamson (Jamajka), Apostolovski, Stanciu, Bruus i Dubovitskaya. Będą one musiały poprawiać na tej wysokości.

200m K - W drugim biegu półfinałowym zwyciężyła Tamar Clark (USA, 21,95s) przed Diną Asher-Smith (Wielka Brytania). Dopiero trzecia była mistrzyni olimpijska, Elaine Thompson-Herah (Jamajka), która nie może być pewna awansu do finału.

200m K - Pierwszy bieg półfinałowy padł łupem Shericka Jackson (Jamajka), która uzyskała bardzo dobry rezultat 21,67s. Z drugiego miejsca do finału awansowała Aminatou Seyni (Niger).

Skok wzwyż K - Bruus i Apostolovski zaliczają 189cm w drugich próbach, a Dubovitskaya w ostatniej próbie. Nadal komplet zawodniczek w konkursie. Następna wysokość to 193cm.

200m K - Dosłownie za moment wystartuje półfinałowa rywalizacja na dystansie 200m pań. Zasady kwalifikacji to: dwie najlepsze z każdego biegu i dwie najlepsze z najlepszymi czasami spoza pierwszych dwójek.

Skok wzwyż K - Na wysokości 189cm do konkursu przystąpiły już Mahuchikh i Sadullayeva. W pierwszych próbach zrzutki na tej wysokości zaliczyły: Nadezhda Dubovitskaya (Kazachstan), Karmen Bruus (Estonia) i Lia Apostolovski (Słowenia).

Skok wzwyż K - Pierwszą wysokość (184cm) opuściły Mahuchikh i Safina Sadullayeva (Uzbekistan). Pozostałe zawodniczki zaliczyły ją w pierwszej próbie. Wyjątkiem jest Rumunka Daniela Stanciu, która dokonała tego w drugiej próbie. Następna wysokość to 189cm.

400m przez płotki K - Stawkę półfinalistek uzupełniają cztery zawodniczki spoza pierwszych czwórek biegów eliminacyjnych: Rebecca Sartori (Włochy), Portia Bing (Nowa Zelandia), Yasmin Giger (Szwajcaria) i Linda Olivieri (Włochy).

400m przez płotki K - W ostatnim, piątym biegu eliminacyjnym zwyciężyła Britton Wilson (USA, 54,54s ). Bezpośrednio do półfinałów weszły także: Ayomide Temilade Folorunso (Włochy), Amalie Iuel (Norwegia) i Rushell Clayton (Jamajka).

Skok wzwyż K - Już za chwilę wystartuje finał konkursu skoku wzwyż kobiet. Pierwszą wysokością będą 184 centymetry. Faworytką zawodów jest Ukrainka Yaroslava Mahuchikh.

400m przez płotki K - Czwarta seria eliminacyjna padła łupem Dalilah Muhammad (USA, 54,45s). Dalsze miejsca, gwarantujące wejście awans do półfinału , zajęły: Shiann Salmon (Jamajka), Sarah Carli (Australia) i Melissa Gonzalez (Kolumbia).

400m przez płotki K - W trzeciej serii pewnie wygrywa rekordzistka Europy, Femke Bol (Holandia, 53,90s). Poza nią do półfinału awansowały: Zeney van der Walt (RPA), Giann Woodruff (Panama) i Jessie Knight (Wielka Brytania).

400m przez płotki K - W drugim biegu kwalifikacyjnym zwycięża Janieve Russell (Jamajka, 54,52s) . Bezpośrednio do dalszej fazy wchodzą również: Shamier Little (USA), Viivi Lehikoinen (Finlandia) i Victoriya Tkachuk (Ukraina).

400m przez płotki K - W pierwszej serii eliminacyjnej wygrywa rekordzistka świata, Sydney McLaughlin (USA, 53,95s). Oprócz niej awans do półfinału wywalczyły również: Anna Ryzhykova (Ukraina, 54,93s), Sara Gallego (Hiszpania, 55,09s) i Paulien Cockuyt (Belgia, 55,42s).

400m przez płotki K - pierwszą konkurencją piątego dnia zmagań będą biegi eliminacyjne na 400m przez płotki pań. Właśnie startuje pierwszy bieg kwalifikacyjny. Zasady kwalifikacji to cztery pierwsze plus cztery z najlepszymi czasami.

Witamy w relacji LIVE z piątego dnia zmagań i zapraszamy do śledzenia naszej relacji przez następne prawie trzy godziny.