Skoki do wody - MEJ: Emilia Witek bliska medalu na trampolinie 3-metrowej
Sandro Halank/Wikimedia Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 19.07.2022, 19:33

W Bukareszcie rozpoczęły się mistrzostwa Europy juniorów w skokach do wody. Bliska zdobycia medalu w rywalizacji na trampolinie 3-metrowej była Emilia Witek.

Do rywalizacji w kategorii B (roczniki 2007,2008) przystąpiły Emilia Witek oraz Natalia Piwowarska. Lepiej w eliminacjach poradziła sobie Witek, która do finału weszła z piątym, co było dobrym prognostykiem. Natomiast Piwowarska uplasowała się na 20. miejscu. W finale Emilia Witek nieźle się spisała. Najlepiej wyszedł jej drugi skok finałowy, w którym wykonała 2 1/2 salta delfina w pozycji łamanej. Ostatecznie nasza reprezentantka zgromadziła 309,40 punktu, co dało jej czwartą pozycję. Do medalu Emilii Witek zabrakło 3,05 punktu. Złoty medal padł łupem Giorgi de Sanctis.

W eliminacjach na trampolinie 1-metrowej w kategorii B na starcie mogliśmy zobaczyć Nataniela Dynaka. Jednak nasz reprezentant nie liczył się w walce o awans do finału. Polak nie wykonywał złych skoków, ale nie były one na tyle dobre, aby pozwoliły mu jeszcze później startować. W końcowym rozrachunku Dynak zajął 17. miejsce. W późniejszym finale pewny złoty medal wywalczył Kyryllo Azarow, który nad drugim Oscarem Kane'em miał blisko 30 punktów zapasu.

Na zakończenie odbyły się konkursy synchroniczne juniorów i juniorek z platformy (skoki odbywają się z różnych wysokościach). W tych konkurencjach startowały obie kategorie. Niestety nie oglądaliśmy w żadnym z konkursów reprezentantów Polski. Wśród juniorek złoto zdobyły Frieda Dummer i Carolina Coordes, a u juniorów triumfowała para Robbie Lee/Euan McCabe.