WTA Hamburg: porażka Fręch z Krejcikovą

• Data publikacji: 19.07.2022, 20:05

Niestety już na drugiej rundzie zakończył się udział Magdaleny Fręch w turnieju WTA w Hamburgu. Co prawda Polka prowadziła z Barborą Krejcikovą 3:0, ale później przegrała dwanaście gemów z rzędu i odpadła z imprezy.

Początek spotkania to ogromne problemy naszej tenisistki, która już na otwarcie musiała bronić się ze stanu 0:40. Polce ta sztuka się jednak udała, a następnie Magdalena wypracowała break-pointy na swoje konto, które zamieniła na przełamanie. W trzecim gemie Fręch potwierdziła swoją przewagę i dość niespodziewanie prowadziła 3:0. Niestety od tego momentu gra łodzianki nie wyglądała już tak dobrze, a sama Czeszka zaczęła prezentować tenis na wyższym poziomie. W ten sposób Barbora nie tylko odrobiła straty, ale zaraz potem sama uzyskała przewagę, wygrywając sześć odsłon z rzędu i kończąc seta wynikiem 6:3.

W drugiej partii Krejcikova kontynuowała swoją dominację, a jedyny moment słabości przytrafił jej się w trzecim gemie. To wtedy Polka miała aż trzy kolejne break-pointy, które mogłyby przywrócić równowagę w secie, ale nie zdołała ich wykorzystać. Po tej sytuacji Barbora nie dała naszej zawodniczce najmniejszych szans, kończąc seta wynikiem 6:0.

Barbora Krejcikova (CZE) [3] — Magdalena Fręch (POL) 6:3, 6:0