Tenis: Paula Kania - Choduń w drugiej rundzie

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 20.07.2022, 20:20

Paula Kania-Choduń wraz ze swoją czeską partnerką Anastazją Detiuc postawiła pierwszy krok na drodze do tytułu w turnieju WTA 250 w Palermo. Polka i Czeszka po zaciętym meczu pokonały brazylijską parę Alves/Perreira.

Pierwszy set meczu był bardzo jednostronny. Polsko-czeski duet był parą zdecydowanie lepszą, bardziej doświadczoną i pewniejszą w tym, co robi na korcie. Kania-Choduń i Detiuc oddały rywalkom jedynie jednego gema. W drugim secie sytuacja się odwróciła. Brazylijki poprawiły swoją grę, zaczęły wykorzystywać błędy naszej pary, wygrały seta i wyrównały stan rywalizacji. O wszystkim miał zdecydować super tie-break. W nim początkowo dominowała para polsko-czeska wychodząc na prowadzenie 9-2. Niestety rywalki wykorzystały chwilę rozprężenia i nasza zawodniczka i jej partnerka nie wykorzystały kilku piłek meczowych. Brazylijki niebezpiecznie zbliżyły się, ale Kani-Choduń i Detiuc udało się opanować sytuację i po godzinie i 17 minutach zakończyć spotkanie. W ćwierćfinale turnieju zagrają z parą Angelina Gabujewa i Anastazja Zacharowa.

Paula Kania-Choduń/ Anastazja Detiuc (POL/CZE) - Carolina Alves/Rebeca Pereira (BRA/BRA) 6:1 3:6 [10-6]