Skoki do wody - MEJ: 10. miejsce Dróżdża na wieży
Martin Rulsch/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 21.07.2022, 18:35

Eryk Dróżdż zajął 10. miejsce w rywalizacji na wieży podczas mistrzostw Europy juniorów w skokach do wody.

Za wyjątkiem Eryka Dróżdża do eliminacji w kategorii B (2007,2008) na wieży przystąpił Nataniel Dynak. Niestety Dynak zajął przedostatnie, 14. miejsce i odpadł z całej rywalizacji. Natomiast Eryk Dróżdż nieźle się spisał i do finału wszedł z 10. wynikiem. W finale Dróżdż zaliczył kosztowną wpadkę podczas wykonywania 2 1/2 salta w tył w pozycji kucznej, co ostatecznie spowodowało, że nasz reprezentant nie poprawił swojej pozycji i konkurs zakończył na 10. miejscu. Bardzo wyrównana walka była o złoty medal pomiędzy Jordanem Fisherem-Eamesem a Simone Conte. W końcowym rozrachunku o zaledwie 0,35 punktu lepszy był Brytyjczyk.

Eliminacji w kategorii B na trampolinie 1-metrowej nie zdołała przejść Emilia Witek. Wszystko było spowodowane wyzerowaniem przez sędziów wykonania przez nią 2 1/2 salta w przód w pozycji łamanej. Gdyby Polka za ten skok otrzymała normalną punktację, to awansowałaby do finału, a tak zajęła 15. miejsce. W samym finale najlepsza Giorgia de Sanctis. W samej końcówce mogła czuć zagrożenie ze strony Signe Stahl, ale udało jej się wygrać ze Szwedką o 2,85 punktu.

Bez polskiej pary odbyła się także rywalizacja w skokach synchronicznych z trampoliny 3-metrowej w kategorii A/B. Tutaj kolejne złoto dla Włoch zdobyli Stefano Belotti i Metteo Santoro. Jednak zwycięstwo nie przyszło im łatwo, ponieważ przez cały konkurs byli naciskani ze strony Leona Bakera oraz Hugo Thomasa.