Tenis: Kania-Choduń w półfinale debla

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 21.07.2022, 22:01

Paula Kania-Choduń i Anastazja Detiuc rywalizowały dziś z Anastazją Zacharową i Angeliną Gabujewą w ćwierćfinale turnieju WTA 250 na kortach ziemnych w Palermo. Polka i Czeszka po trudnym meczu awansowały do półfinału.

Pierwszy set spotkania był bardzo zacięty i wyrównany. Już w drugim gemie rywalki miały dwie okazje na przełamanie duetu polsko-czeskiego, ale ta sztuka im się nie udała. Nie odwlekło się to jednak daleko i chwilę później GabujewaZacharowa przełamały serwis naszej pary i zrobiło się 3:1 dla rywalek. Serwis nie był najmocniejszą bronią obu duetów, o czym świadczyły kolejne trzy przełamania. W 12. gemie Kania-ChoduńDetiuc miały piłkę setową, ale jej nie wykorzystały. O wszystkim miał zdecydować tie-break. W nim zawodniczki również miały problem z utrzymaniem własnego podania. Polka i Czeszka straciły serwis dwa razy, podczas gdy rywalki aż cztery razy. Po 53 minutach set padł łupem duetu polsko - czeskiego. Set drugi mimo wielu okazji na przełamanie toczył się dość równo. Oba duety odebrały sobie serwis po razie, chociaż okazji miały więcej. W 11. gemie po wykorzystaniu trzeciego break pointa rywalki odebrały po raz drugi serwis Kani-ChoduńDetiuc i wyszły na prowadzenie 6:5. Po chwili rywalki wygrał swoje podanie i wyrównały stan meczu. O awansie do półfinału miał zdecydować super tie-break. Zaczął się on dobrze dla pary polsko-czeskiej, która wyszła na prowadzenie 2:0. Rywalki zdołały jednak wyrównać i gra toczyła się już punkt za punkt. W końcówce dużo więcej opanowania i doświadczenia zaprezentowały Paula Kania-Choduń i Anastazja Detiuc i to one w półfinale zagrają, albo z parą Amina Anshba/ Panna Udvardy, albo z rozstawionymi z numerem drugim Anną Daniliną i Oksaną Kałasznikową.

Paula Kania-Choduń/Anastazja Detiuc (POL/CZE) – Angelina Gabujewa/Anastazja Zacharowa 7:6(3) 5:7 [10-6]