EURO kobiet: Niemki po zwycięstwie nad Austriaczkami awansują do półfinału!
Steffen Prößdorf

• Dodał: Weronika Kwaśna
  • Data publikacji: 21.07.2022, 20:45

Kobieca reprezentacja Niemiec dołącza do grona półfinalistek. „Die Mannschaft” pokonują Austriaczki 2:0.

W drugim ćwierćfinałowym meczu mistrzostw Europy kobiet mierzyły się ze sobą reprezentantki Niemiec i Austrii. Te pierwsze przedstawiane były jako zdecydowane faworytki, jednak Austriaczki grały bez żadnych kompleksów i przy odrobinie szczęścia mogły zaskoczyć utytułowane rywalki. Niemki rozpoczęły spotkanie od kilku ładnych składnych akcji. Austriaczki nie przestraszyły się odważnych zapędów przeciwniczek i również zaznaczały swoją pozycję na boisku. W ósmej minucie groźną akcję strzałem zakończyła Hickelsberger. Austriaczki poszły za ciosem i dłuższy czas okupowały niemieckie pole karne, wykonując rzuty rożne. Najlepszą okazję do zdobycia gola miała Dunst, jednak piłka obiła słupek bramki Frohms. W defensywie niemieckiej panował duży nieład. Po kilku ciekawych akcjach nastał czas, gdy tempo spotkania nieco opadło. W obu drużynach pojawiło się dużo niedokładności. Pierwszy poważny błąd popełniła obrończyni z Austrii, co bezwzględnie wykorzystały Niemki, strzelając bramkę na 1:0. Gol padł w 26. minucie i był zwieńczeniem szybkiego przechwytu przed polem karnym, którego dokonały  piłkarki w białych koszulkach. Akcję wykończyła Magull, która w idealnym momencie nabiegała na 11. metr. Zdobyta bramka dała dużo pewności naszym zachodnim sąsiadkom. Kolejną świetną okazję miała Svenja Huth, jednak jej decyzja o indywidualnym wykończeniu akcji nie przyniosła pożądanego efektu.

Już pierwsza akcja Niemek po przerwie mogła zamknąć mecz, jednak strzał Huth zatrzymał się na słupku austriackiej bramki. W 53. minucie blisko wyrównania były piłkarki w czerwonych strojach. Po niefortunnym rozpoczęciu gry przez Frohms, piłka spadła pod nogi Dunst, która mogła zaskoczyć bramkarkę strzałem za kołnierz, jednak futbolówka wylądowała na poprzeczce. Następna okazja trafiła się po rzucie rożnym, ale po raz kolejny reprezentantkom Austrii przeszkodziło obramowanie. Niemki w końcówce znowu podkręciły tempo. Zinsberger oraz ponownie poprzeczka przeszkodziły w podwyższeniu prowadzenia. Chwilę później Klara Buehl miała na nodze piłkę meczową, jednak fatalnie przestrzeliła obok bramki. W 90. minucie Popp zdobyła drugiego gola, po koszmarnym błędzie bramkarki Zinsberger. Dosyć ciekawe widowisko ostatecznie zakończyło się wygraną Niemek i ich awansem do kolejnego etapu rozgrywek.

Niemcy – Austria 2:0 (1:0)

Bramki: 26’ Magull, 90’ Popp

Niemcy: Frohms – Gwinn, Hendrich, Hegering, Rauch (90+4 Kleinherne) – Magull (64’ Dallmann), Oberdorf, Daebritz (64’ Lattwein) – Huth (90+4 Lohmann), Popp, Buehl (83’ Brand)

Austria: Zinsberger – Hanshaw, Georgieva, Wenninger, Wienroither – Puntigam (81’ Hoebinger), Dunst, Feiersinger, Zadrazil, Hickelsberger (72’ Naschweng) – Billa (86’ Makas)

Żółte kartki: 59’ Daebritz - 45’ Hanshaw, 85’ Dunst

Sędzia: Rebecca Welch