Lekkoatletyka - MŚ: dzień 7. [ZAPIS LIVE]

Lekkoatletyka - MŚ: dzień 7. [ZAPIS LIVE]

  • Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 22.07.2022, 01:34

Siódmy dzień zmagań zapełni nam jedynie sesja wieczorna. W niej 2 finały i eliminacje z jedną reprezentantką Polski, ale nie oznacza to braku emocji. Zapraszamy na naszą relację.

 

Program dnia:

2:05 - rzut oszczepem mężczyzn (kwalifikacje grupa A)

2:10 - 800 m kobiet (eliminacje) - Anna Wielgosz

3:10 - 5000 m mężczyzn (półfinały)

3:20 - trójskok mężczyzn (kwalifikacje)

3:35 - rzut oszczepem mężczyzn (kwalifikacje grupa B)

4:00 - 800 m mężczyzn (półfinały)

4:35 - 200 m kobiet (FINAŁ)

4:50 - 200 m mężczyzn (FINAŁ)

Relacja na żywo

Bardzo szybki był to finał 7. dnia mistrzostw. Za nami historyczne wyniki w sprintach. Polską bohaterką dnia jest Anna Wielgosz, która pewnie awansowała do półfinału na 800 m. Dziękujemy za dziś i zapraszamy na jutro, już od 15:15, kiedy to Katarzyna Ździebło i Olga Niedziałek przystąpią do walki w historycznym chodzie na 35 km.

200 m M - Czas Lylesa jest czwartym rezultatem na tym dystansie w historii. Szybciej biegali jedynie Usain Bolt i Yohan Blake.

200 m M - A reszta podium też dla Amerykanów, choć mocno przyspieszał Fahnbullah na finiszu. Srebro dla Kennetha Bednarka, brąz dla Erriyona Knightona.

200 m M - Ależ wynik Lylesa! 19,31 s!!! O ile mistrzostwo świata Lylesa nie jest niespodzianką, to taki czas przy +0,4 m/s jest fantastyczny.

200 m M - Wicemistrz olimpijski Lyles, ale liderem sezonu jest jego rodak, zaledwie 18-letni Erriyon Knighton. Wydaje się, że trzeci powinien być Kenneth Bednarek, ale być może o medal powalczą też Joseph Fahnbulleh z Liberii lub Alexander Ogando z Dominikany.

200 m M - Została nam już tylko jedna konkurencja - 200 m mężczyzn. Tutaj również mamy podstawy sądzić, że całe podium może zostać zajęte przez przedstawicieli jednej nacji. Mimo braku Freda Kerleya, pozostała trójka Amerykanów, na czele z Noahem Lylesem, to główni faworyci do podium.

200 m K - Wynik Jamajki to oczywiście rekord mistrzostw świata. Warto wspomnieć, że uzyskany przy wietrze +0,6 m/s.

200 m K - Padł drugi wynik w historii konkurencji! Shericka Jackson pewnie wygrywa z czasem 21,45 s. Srebro dla Shelly-Ann Fraser-Pryce. Brąz dla Wielkiej Brytanii i Diny Asher-Smith.

Rzut oszczepem M - Koniec kwalifikacji oszczepu. Kilka mocnych nazwisk nie zdołało awansować, m.in. Keshorn Walcott czy Julius Yego. Do awansu trzeba było przerzucić 80 m.

200 m K - Na bieżni ustawiają się finalistki biegu na 200 m. Pytanie brzmi - czy całe podium zajmą Jamajki? Jest mistrzyni olimpijska Elaine Thompson-Herah, ale to nie ona jest faworytką. Jest nią Shericka Jackson. Złota na 100 m Shelly-Ann Fraser-Pryce również w półfinałach była bardzo szybka.

Trójskok M - Znamy już komplet finalistów. Nie zobaczymy w nim m.in. legendy trójskoku Christiana Taylora, czy Niemca Maxa Hessa.

800 m M - Z czasem awansują Kenijczyk Emmanuel Wanyonyi i Australijczyk Peter Bol.

800 m M - Kanadyjczyk Marco Arop i Algierczyk Slimane Moula awansują z miejsca z trzeciego biegu.

800 m K - Mały update z eliminacji 800 m pań. Australijka Catriona Bisset, przewrócona w 2. biegu, również dokooptowana do półfinałów.

800 m M - Djamel Sedjati z Algierii i Francuz Gabriel Tual dość wyraźnie awansowali z drugiego biegu. Reszta stawki, m.in. Mariano Garcia czy Daniel Rowden już straciła szansę na awans z czasem.

Trójskok M - Włoch Emanuel Ihemeje jako piąty uzyskał minimum kwalifikacyjne do finału.

800 m M - Dwóch Kenijczyków na dwóch pierwszych miejscach w pierwszym półfinale. Z awansem Wyclife Kinyamal i Emmanuel Korir.

800 m M - Pora na półfinały, którymi wczoraj myśleliśmy, że będziemy się emocjonować. Ostatecznie będziemy, ale mniej. Do awansu do finału trzeba znaleźć się w czołowej dwójce. Wejdzie też dwóch lucky-looserów.

Trójskok M - Kolejna dwójka faworytów uzyskuje minimum w trójskoku. To Burkińczyk Hugues Zango i Kubańczyk Lazaro Martinez.

Rzut oszczepem M - Za nami I kolejka grupy B. Świetny rzut Andersona Petersa, który prawie uzyskał 90 m (89,91 m). Do finału awansował też już Niemiec Julian Weber.

5000 m M - Zawodnicy z drugiego biegu wiedzieli, że trzeba pobiec szybciej niż 13:24,56. No i szybciej pobiegło 9 z nich. Tym samym lider sezonu rzutem na taśmę jednak wchodzi do finału jako jedyny lucky-looser z pierwszego półfinału. Z drugiego biegu awansują faworyci z Ingebrigtsenem, Edrisem i Kejelchą na czele.

Trójskok M - Chińczyk Yaming Zhu również przekroczył minimum kwalifikacyjne. Po I kolejce mamy więc dwóch zawodników, którzy nie muszą już dalej skakać.

5000 m M - Na bieżni drugi półfinał panów na 5000 m. Przewaga tej stawki, m.in. z Ingebrigtsenem czy Edrisem, polega na znajomości wyników pierwszego półfinału. Na razie biegną szybciej.

Trójskok M - Pedro Pichardo pierwszym, który awansuje do finału dzięki uzyskaniu odległości kwalifikacyjnej.

5000 m M - Musieli się namęczyć na finiszu długodystansowcy w pierwszym półfinale. Awans wywalczyło dwóch Amerykanów (Fisher i Nur), dwóch Ugandyjczyków (Cheptegei i Chelimo) oraz Etiopczyk Selemon Barega. Lider światowych tabel Nicholas Kipkorir dopiero szósty.

Trójskok M - Rozpoczynają się kwalifikacje trójskoku M. Minimum wynosi 17,05 m. Obie grupy będą rozgrywane symultanicznie na dwóch skoczniach. W drugiej na starcie nie stanął Chińczyk Fang.

5000 m - W tej chwili na bieżni rozgrywane są półfinały 5000 m mężczyzn. Awansują czołowe piątki z dwóch biegów + 5 zawodników z najlepszymi czasami.

800 m K - Znamy już komplet półfinalistek. Jako dwudziesta piąta, po incydencie w drugim biegu, dokooptowana została Włoszka Bello. W półfinałach zabraknie m.in. Kubanki Almanzy czy Ukrainki Lachowej.

Rzut oszczepem - Koniec kwalifikacji w grupie A. Tylko Chopra i Vadlejch z Q. Poza tym, jeszcze 4 zawodników przekroczyło 80 m. Nie ma wśród nich Keshorna Walcotta. Najbardziej zawiódł jednak Niemiec Andreas Hofmann, który spalił wszystkie próby.

800 m K - Razem z Polką z ostatniego biegu awansowały: Natoya Goule, Mary Moraa, oraz z czasem - Niemka Kolberg.

800 m K - Jest uratowany honor polskiego biegania na 800 m. Po wczorajszym blamażu panów, Anna Wielgosz awansuje do półfinałów pań zajmując trzecie miejsce w swoim biegu.

800 m K - Na tę chwilę awans z czasem daje 2:01,91.

800 m K - Został nam już tylko bieg z Anną Wielgosz. Na papierze Polka ma 4. wynik w tej stawce. Zaletą biegania na końcu jest wiedza ile trzeba pobiec, żeby ewentualnie dostać się z czasem (wchodzi 6 lucky-looserek).

800 m K - Amerykanki z kompletem w półfinałach. Piąty bieg wygrywa Raevyn Rogers, przed Etiopką Alemu i Noelie Yarigo z Beninu.

Rzut oszczepem - U oszczepników już trzecia kolejka, ale nikomu więcej nie udało się przerzucić odległości kwalifikacyjnej.

800 m K - Za nami też bieg czwarty, a tam w czołowej trójce uplasowały się: Renelle Lamote, Freweyni Hailu i Ajee Wilson. Przypominamy, że Polkę zobaczymy w ostatnim, szóstym biegu.

800 m K - Mistrzyni olimpijska Athing Mu z pewnym awansem z trzeciego biegu. Ugandyjka Nakaayi i Brytyjka Baker też meldują się w półfinale.

800 m K - Keely Hodgkinson, Anita Horvat i Lena Hoffmann kolejnymi półfinalistkami. Odpada Australijka Catriona Bisset.

Rzut oszczepem M - Już pierwsze rzuty zapewniły awans do finału Neerajowi Choprze i Jakubowi Vadlejchowi.

800 m K - Rozpoczęły się również eliminacje kobiet na 800 m. Za nami pierwszy bieg, z którego awans uzyskały Diribe Welteji, Jemma Reekie i Adelle Tracey.

Rzut oszczepem M - Minimum kwalifikacyjne wynosi 83,50 m.

Rzut oszczepem M - Sesję rozpoczniemy kwalifikacjami w grupie A. W niej m.in. obecny mistrz olimpijski Neeraj Chopra, oraz były mistrz olimpijski Keshorn Walcott. Jest również Czech Jakub Vadlejch, który jako jedyny z tej grupy w tym sezonie przerzucił 90 m.

Naszą relację rozpoczniemy o 2:05.

Arkadiusz Kubiak

Z wykształcenia dziennikarz i hispanista. Zagorzały fan lekkiej atletyki, olimpizmu i kina. Na igrzyska24 od 2012 roku, pisząc głównie o Królowej Sportu i taekwondo olimpijskim.