Lidl Starligue: Nantes lepsze w hicie, potknięcie PSG

• Data publikacji: 28.09.2018, 03:09

Nantes pokonało 31:28 Montpellier w hicie czwartej kolejki francuskiej ligi piłki ręcznej Lidl Starligue. Niespodziewanie PSG jedynie zremisowało z Nimes.

Niezwykle ciekawie zapowiadał się hit ligi w Nantes. Gospodarze zmierzyli się z Montpellier. To drużyny, które w poprzednim sezonie zagrały w finale Ligi Mistrzów. W tym sezonie obydwa zespoły nie zdobyły jeszcze punktów w europejskich rozgrywkach, ale miały komplet trzech wygranych w lidze. W pierwszej połowie nieznacznie przeważało Montpellier, które miało najwyżej dwie bramki przewagi. Do przerwy było 17:16 dla gości. 17 minut przed końcem Nantes wyszło na trzybramkowe prowadzenie, które utrzymało do końca. Nantes wygrało 31:28 i sięgnęło po czwarty komplet punktów w sezonie. Innym zespołem, który na swoim koncie ma 8 punktów jest Chambery Savoie, które pokonało 26:25 Aix.

Nimes jest jak dotąd rewelacją sezonu w Starligue. Do meczu z Paris Saint Germain zawodnicy z Nimes przystąpili z kompletem punktów. Mecz zakończył się remisem 28:28, więc obydwa zespoły nie mają jeszcze porażki na swoim koncie i zajmują trzecie oraz czwarte miejsce w tabeli. W drugiej połowie, kiedy PSG prowadziło trzema bramkami, wydawało się, że losy meczu są przesądzone. Jednak Nimes w końcówce wróciło do gry i zdobyło punkt. Cesson Rennes z Michałem Szybą w składzie pokonało 30:26 Istres. Polski rozgrywający zdobył 3 bramki na 5 rzutów. Fenix Toulouse przegrał 31:36 z Tremblay. Rafał Przybylski rzucił 4 bramki dla przegranej drużyny.