Szermierka - MŚ: Polacy kończą mistrzostwa
fie.org

Szermierka - MŚ: Polacy kończą mistrzostwa

  • Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 22.07.2022, 21:18

Na siódmym miejscu turniej florecistek na Mistrzostwach Świata w Kairze kończą reprezentantki Polski. Po porażkach we wcześniejszych fazach szablistek i florecistów, w sobotę czeka nas obserwowanie zmagań innych reprezentacji.

 

Z polskiego punktu widzenia najważniejszym wydarzeniem kolejnego dnia najważniejszej mistrzowskiej imprezy tego sezonu był start polskich florecistek, które dzień wcześniej pokonały Koreę Południową 39:27. Było jednak jasne, że w ćwierćfinałowym boju z Włochami nasze zawodniczki faworytkami nie będą i to się potwierdziło. Hanna Łyczbińska, Julia Walczyk i Martyna Długosz zupełnie nie poradziły sobie w pojedynku z Arianną Erigo, Martiną Favaretto i Alice Volpi. Jeszcze wynik po czterech walkach (16:20), mógł dawać nadzieję, ale kolejne starcia rozwiały wątpliwości i końcowy rezultat 45:26 dla rywalek oddawał przebieg wydarzeń na planszy. W pojedynkach o miejsca 5-8 nasze zawodniczki najpierw uległy Kanadzie 35:38, by później wygrać 38:27 z Chinami. To dało Polkom 7. lokatę. W półfinałach Włoszki pokonały Japonię 45:37, a Amerykanki wygrały 45:35 z Francuzkami. Brązowy medal przypadł w udziale Francji po wygranej z Japonią 40:34. W finale pogromczynie Polek nie dały szans Amerykankom, zwyciężając 45:27.

 

Wyniki:

1. Włochy
2. USA
3. Francja
4. Japonia
5. Kanada
6. Hiszpania
7. Polska
8. Chiny

Bez Polaków odbyły się decydujące walki w turnieju szpadzistów. W ćwierćfinale najwyższą wygraną zaliczyli Węgrzy, którzy pokonali 45:33 Koreańczyków, a poza tym w czwórce zawodów znaleźli się Francuzi, Włosi i Japończycy. W walkach półfinałowych Włosi pokonali 41:31 Azjatów, za to w europejskim pojedynku Francuzi zwyciężyli 45:37. Starcie o 3. miejsce nie było zbyt zacięte - Japończycy pokonali Węgrów 45:30. Inaczej przebiegał finał potęg francusko-włoskich. Po zaciętym pojedynku lepsi okazali się "Trójkolorowi", zwyciężając 45:42.

Wyniki:
1. Francja
2. Włochy
3. Japonia 
4. Węgry
5. Szwajcaria
6. Chiny
7. Korea Południowa
8. Ukraina
22. Polska

Oprócz dwóch rozstrzygnięć medalowych, w piątek rozpoczęły się też drużynowe zmagania w rywalizacji szablistek i fliorecistów. O krok od ósemki były Zuzanna Cieślar, Małgorzata Kozaczuk, Sylwia Matuszak i Marta Okine. Walcząc od fazy 1/16 finału Polki najpierw wygrały z Singapurem 45:38, później stoczyły bardzo zacięty bój z Hiszpankami, który jednak zakończył się porażką 42:45. Gorzej poszło florecistom. Leszek Rajski, Michał Siess, Andrzej Rządkowski i Adrian Wojtkowiak, którzy w zawodach indywidualnych w komplecie walczyli w turnieju głównym, tym razem spisali się nieco poniżej oczekiwań - pokonali co prawda 45:32 Chińskie Tajpej, ale później przegrali z Koreą Południową 42:45.

Radosław Kępys – Poinformowani.pl

Radosław Kępys

Mam 30 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wcześniej od 2015 roku pisałem dla igrzyska24.pl. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo, pływanie, siatkówkę i siatkówkę plażową, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.