Skoki narciarskie - LGP: zwycięstwo Ursy Bogataj na otwarcie cyklu
Joanna Malinowska/sportwobiektywie.pl

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 23.07.2022, 12:05

Za nami pierwszy konkurs Letniego Grand Prix kobiet. Rywalizacja w Wiśle padła łupem Ursy Bogataj, która o zaledwie 0,1 punktu pokonała Maritę Kramer.

Na starcie konkursu stanęły dwie reprezentantki Polski. Lepiej w pierwszej serii spisała się Nicole Konderla, która po skoku na 102 metr plasowała się na 20. miejscu. Natomiast Kinga Rajda uzyskała 86 metrów i zajmowała 26. lokatę. Liderką na półmetku rywalizacji była Marita Kramer, która osiągnęła 119 metrów. Niecały punkt do Austriaczki traciła Josephine Pagnier (125 metrów). Podium po pierwszej serii także z niewielką stratą zajmowała Ursa Bogataj. O podium w drugiej serii mogła też powalczyć, tracąca 2,1 punktu do Kramer, Nika Kriznar. Reszta zawodniczek miała już większe straty.

Po drugich skokach obie Polki poprawiły swoje pozycje. Nicole Konderla, dzięki próbie na 100,5 metra wskoczyła na 18. miejsce. Kinga Rajda oddała niezły skok na 112,5 metra, co dało jej awans na 23. pozycję. Natomiast walkę o czołowe lokaty od dobrego skoku na 124,5 metra zaczęła Nika Kriznar, ale po chwili o zaledwie 0,2 punktu wyprzedziła ją Ursa Bogataj. Swój finałowy skok popsuła Josephine Pagnier, która ostatecznie nie zajęła miejsca na podium. Natomiast kończąca konkurs Marita Kramer skoczyła 118 metrów i przegrała z Ursą Bogataj o 0,1 punktu.