WTA Poland Open: porażki Polek w kwalifikacjach
Wikimedia Commons

WTA Poland Open: porażki Polek w kwalifikacjach

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 23.07.2022, 18:39

Pierwszy od kilku lat turniej rangi WTA 250 ruszył dziś w Warszawie. Konkretnie dziś rozpoczęły się eliminacje do turnieju głównego. Niestety nie były one udane dla reprezentantek Polski. Żadna z naszych reprezentantek nie awansowała do drugiej rundy.


Jako pierwsza na korty warszawskiej Legii wyszła 17-letnia Zuzanna Bednarz. Rywalką naszej nienotowanej w rankingu WTA zawodniczki była Rumunka Gabriela Lee (144.WTA). Młoda Polka nie miała większych szans w starciu z dużo wyżej notowaną rywalką. Ugrała jedynie dwa gemy i odpadła z dalszej rywalizacji. Kolejną naszą zawodniczką, która rywalizowała w kwalifikacjach była Anna Hertel (784.WTA). Polka nie miała szczęścia w losowaniu, ponieważ trafiła na doświadczoną Rumunkę Alexandrę Ignatic dawniej Cadancu (172.WTA). Pierwszy set to całkowita dominacja rywalki z Bałkanów. W drugim secie Hertel nawiązała walkę, ale nie była w stanie pokonać dużo bardziej doświadczonej rywalki. Kolejną naszą zawodniczką, która odpadła w kwalifikacjach była Weronika Ewald. Polka dostała „dziką kartę” do kwalifikacji. Jej rywalką byłą Greczynka Despina Papamichail (171.WTA). Pierwszy set był równy, ale niestety przegrany przez naszą reprezentantkę. W drugim secie przy stanie 0:5 Polka poddała mecz z powodu kontuzji. Największą negatywną niespodzianką dnia była porażka rozstawionej z numerem trzy Katarzyny Kawy (131.WTA). Doświadczona Polka w słabym stylu przegrała mecz pierwszej rundy kwalifikacji z mało znaną Chorwatką Teną Lukas (209.WTA). Dziś miał się odbyć jeszcze mecz Weroniki Baszak z Hiszpanką Rebecą Masarową, ale z powodu opadów został przerwany przy stanie 2:2 i przełożony na jutro.


Rozlosowano również drabinkę singla. W pierwszej rundzie najwyżej rozstawiona Iga Świątek zmierzy się z Magdaleną Fręch, Martyna Kubka z Włoszką Elisabettą Cocciaretto a Weronika Falkowska i Maja Chwalińska zmierzą się z kwalifikantkami.


Wyniki pierwszej rundy kwalifikacji


Tena Lukas (CRO) – Katarzyna Kawa (POL) [3] 7:6(4) 6:2
Despina Papamichail (GRE) [10] – Weronika Ewald (POL) [WC]6: 4 5:0 krecz
Gabriela Lee (ROU) [6] – Zuzanna Bednarz (POL) [WC} 6:2 6:0
Alexandra Ignatic (ROU) [11] – Anna Hertel (POL) [WC] 6:1 7:5