WTA Poland Open: porażki Polek w kwalifikacjach

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 23.07.2022, 18:39

Pierwszy od kilku lat turniej rangi WTA 250 ruszył dziś w Warszawie. Konkretnie dziś rozpoczęły się eliminacje do turnieju głównego. Niestety nie były one udane dla reprezentantek Polski. Żadna z naszych reprezentantek nie awansowała do drugiej rundy.

Jako pierwsza na korty warszawskiej Legii wyszła 17-letnia Zuzanna Bednarz. Rywalką naszej nienotowanej w rankingu WTA zawodniczki była Rumunka Gabriela Lee (144.WTA). Młoda Polka nie miała większych szans w starciu z dużo wyżej notowaną rywalką. Ugrała jedynie dwa gemy i odpadła z dalszej rywalizacji. Kolejną naszą zawodniczką, która rywalizowała w kwalifikacjach była Anna Hertel (784.WTA). Polka nie miała szczęścia w losowaniu, ponieważ trafiła na doświadczoną Rumunkę Alexandrę Ignatic dawniej Cadancu (172.WTA). Pierwszy set to całkowita dominacja rywalki z Bałkanów. W drugim secie Hertel nawiązała walkę, ale nie była w stanie pokonać dużo bardziej doświadczonej rywalki. Kolejną naszą zawodniczką, która odpadła w kwalifikacjach była Weronika Ewald. Polka dostała „dziką kartę” do kwalifikacji. Jej rywalką byłą Greczynka Despina Papamichail (171.WTA). Pierwszy set był równy, ale niestety przegrany przez naszą reprezentantkę. W drugim secie przy stanie 0:5 Polka poddała mecz z powodu kontuzji. Największą negatywną niespodzianką dnia była porażka rozstawionej z numerem trzy Katarzyny Kawy (131.WTA). Doświadczona Polka w słabym stylu przegrała mecz pierwszej rundy kwalifikacji z mało znaną Chorwatką Teną Lukas (209.WTA). Dziś miał się odbyć jeszcze mecz Weroniki Baszak z Hiszpanką Rebecą Masarową, ale z powodu opadów został przerwany przy stanie 2:2 i przełożony na jutro.

Rozlosowano również drabinkę singla. W pierwszej rundzie najwyżej rozstawiona Iga Świątek zmierzy się z Magdaleną Fręch, Martyna Kubka z Włoszką Elisabettą Cocciaretto a Weronika Falkowska i Maja Chwalińska zmierzą się z kwalifikantkami.