Zwycięstwo Ostrovii na wagę prowadzenia w tabeli

• Data publikacji: 13.05.2018, 20:36

Drużyna MDM Komputery TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. została nowym liderem tabeli 2. Ligi Żużlowej. W rozegranym awansem wyjazdowym meczu 8. kolejki, ostrowianie pokonali Iveston PSŻ Poznań 49:41.

Spotkanie rozpoczęło się od nieco niespodziewanego, podwójnego zwycięstwa gospodarzy przeciwko najlepszej parze przyjezdnych: Pedersen-Dolny. Kolejne dwa biegi kończyły się tym samym wynikiem, ale w drugą stronę. Nie ma w tym nic dziwnego - poznańscy juniorzy są najsłabszymi w lidze, a Mateusz Borowicz i Frederik Jakobsen nie prezentują tak dobrej formy, jak przed rokiem. Połowę strat poznaniaków odrobili w czwartym biegu David Bellego oraz Jakub Osyczka. Ten drugi wykorzystał wykluczenie Marcela Studzińskiego po dramatycznie wyglądającym upadku i, pomimo przejechania połowy wyścigu na zdefektowanym motocyklu, zdobył pierwszy w karierze punkt ligowy.

Po ósmym biegu ostrowianie mieli już dziesięć punktów przewagi i trener Tomasz Bajerski decydował się na korzystanie z rezerw taktycznych. Jednak - zazwyczaj - zawodnicy PSŻ byli bezsilni w walce z jadącymi na mocniejszych motocyklach liderami drużyny przeciwnej i większość biegów kończyła się remisem. Dopiero w czternastym biegu Jakobsen i Kajzer przyjechali na 5:1, przeciw Dolnemu i Gafurowowi. W kolejnym wyścigu padł remis 3:3, który ustalił wynik spotkania na 49:41 dla przyjezdnych.