PKO Ekstraklasa: Śląsk lepszy od Pogoni w 2. kolejce

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 24.07.2022, 19:35

W 2. kolejce PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław rywalizował u siebie z Pogonią Szczecin, która rywalizuje też w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Górą miejscowi, którzy wygrali 2:1.

Pogoń na otwarcie sezonu wygrała z Widzewem Łódź 2:1, zaś Śląsk zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:0. W ostatni czwartek Portowcy zremisowali u siebie z duńskim Broendby IF 1:1 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Śląsk dość szybko wyszedł na prowadzenie. Wrocławianie wyszli z kontrą w 4. minucie. Piłkę na wolne pole otrzymał Dennis Jastrzembski, który nie zaprzepaścił sytuacji sam na sam. Do wyrównania doszło w 30. minucie. Skutecznym uderzeniem z dystansu popisał się Wahan Biczachczjan.

Kolejny gol padł w drugiej połowie meczu. Znów z prowadzenia cieszyć się mogli gospodarze. Po delikatnej wrzutce z lewej strony do bramki główkował w 55. minucie Daníel Leó Grétarsson.

Ostatecznie wrocławianie nie oddali prowadzenia i wygrali 2:1