WTA Praga: świetny mecz i awans Linette do drugiej rundy

• Data publikacji: 25.07.2022, 15:25

Magda Linette (68. WTA) po świetnym spotkaniu pokonała Elise Mertens (30. WTA) 6:3, 2:6, 6:2 w pierwszej rundzie turnieju WTA 250 w Pradze. Dla Polki było to pierwsze zwycięstwo nad Belgijką w trzecim podejściu, a w następnej rundzie rywalką Linette będzie lepsza z pary Daria Snigur (128. WTA)/Wiktoria Tomowa (110. WTA).

Mecz pierwszej rundy turnieju pomiędzy Elise a Magdą był trzecim starciem obu tenisistek. W dwóch poprzednich pojedynkach Belgijka nie miała większych problemów, nie tracąc nawet jednego seta. W ostatnim czasie Linette prezentuje jednak zdecydowanie wyższą formę i tym razem zamierzała pokonać rywalkę.

Początek spotkania to wygrany gem przy własnym podaniu przez Linette, po którym nastąpiła seria trzech kolejnych przełamań do zera. W końcu w piątym gemie Polka potwierdziła swoją przewagę, wygrywając przy własnym serwisie i powiększyła prowadzenie na 4:1. Chwilę później Magda miała kolejnego break-pointa, ale tym razem nie zdołała wykorzystać swojej szansy. To zemściło się na niej w odsłonie siódmej, kiedy Mertens odłamała na 3:4. Na szczęście poznanianka nie podłamała się i już w ósmym gemie przeszła do ofensywy, zamieniając czwartego break-pointa na przełamanie. Zaraz potem Linette potwierdziła przewagę, zamykając seta wynikiem 6:3.

Druga partia to zdecydowanie lepsza gra przeciwniczki, która od samego początku naciskała na naszą reprezentantkę. Pierwsze przełamanie na korzyść Elise nastąpiło już w czwartym gemie, a w ósmym Belgijka zamknęła seta, wygrywając przy podaniu Polki po raz drugi.

O wszystkim zdecydować miał więc trzeci set, w którym od pierwszych piłek zdecydowanie lepiej wyglądała Magda. Poznanianka pierwszego break-pointa miała już w trzeciej odsłonie, ale tym razem rywalka utrzymała jeszcze własne podanie. Linette nie zamierzała jednak odpuszczać i w piątym gemie dopięła swego, wykorzystując drugą z szans. Następnie Polka potwierdziła swoją przewagę, a zaraz potem doprowadziła do kolejnego przełamania, prowadząc już 5:2. W ósmym gemie Magda Linette nie pozostawiła wątpliwości, zamykając seta wynikiem 6:2 i zapewniając sobie awans do drugiej rundy imprezy.

Magda Linette (POL) — Elise Mertens (BEL) [3] 6:3, 2:6, 6:2