PKO Ekstraklasa: w Mielcu remis. Stal - Radomiak 1:1

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 25.07.2022, 20:55

W ostatnim meczu okrojonej, drugiej kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec podejmowała Radomiaka Radom. Obie drużyny solidnie prezentowały się w inauguracyjnej serii gier. Stal pokonała przecież na wyjeździe Lecha, a Radomiak podzielił się punktami z Miedzią Legnica, jednak to podpieczni Mariusza Lewandowskiego byli zdecydowanie bliżej wygranej. Ostatecznie po ciekawej drugiej połowie Stal zremisowała z Radomiakiem 1:1 po trafieniach Dawida Abramowicza i Saida Hamulicia.

Po spotkaniach, jakie mierzące się dzisiaj ze sobą drużyny rozegrały przed tygodniem można było dzisiaj w Mielcu spodziewać się naprawdę dobrego meczu. Niestety zarówno Stal, jak i Radomiak nie nawiązywały w najmniejszym stopniu do swojej postawy z poprzedniego weekendu. Okazji do oddania strzału w pierwszej połowie było jak na lekarstwo. Wystarczy powiedzieć, że obie drużyny oddały ich łącznie zaledwie cztery. Zarówno Stal, jak i Radomiak zaliczyły po jednej próbie, ale Bartosz Mrozek i Gabriel Kobylak nie musieli się szczególnie wysilać przy swoich interwencjach. Do przerwy w Mielcu był bezbramkowy remis.

Po przerwie liczyliśmy na zmiany, nie tylko personalne, ale przede wszystkim zmiany w podejściu do dzisiejszego spotkania i chęć wywalczenia trzech punktów. Tak też się stało. Choć na początku wiele wskazywało, że druga połowa dużo lepsza od pierwszej nie będzie to w 55. minucie wreszcie goście otworzyli wynik spotkania. Dokładne dośrodkowanie z głębi pola posłał Thabo Cele, a akcję na dalszym słupku świetnie zamykał Dawid Abramowicz, który dał Radomiakowi prowadzenie. Na stratę gola trener Stali zareagował zmianą, która faktycznie miała wpływ na resztę spotkania. Pawła Żyrę na boisku zmienił Said Hamulić, a Holender potrzebował zaledwie jedenastu minut na zdobycie bramki wyrównującej. Z minuty na minutę mecz w Mielcu nabierał coraz większej dynamiki i działo się znacznie więcej niż przed przerwą. Do końca spotkania to goście byli bliżej zdobycia gola na wagę trzech punktów, jednak im się to nie udało i musieli zadowolić się jednym punktem przywiezionym z Mielca.

Stal Mielec - Radomiak Radom 1:1 (0:0)

Bramka: 71' Hamulić - 55' Abramowicz

Stal Mielec: Mrozek - Kasperkiewicz, Matras, Barauskas - Getinger, Żyra (60' Hamulić), Wlazło, Wolski (71' Hiszpański), Maj (71' Kardyś), Domański - Lebedyński (80' Vastsuk)

Radomiak Radom: Kobylak - Cichocki, Grzybek, Rossi, Abramowicz - Cele, Nascimento, Leandro (58' Machado), Alves, Pik (58' Pawłowski) - Feliks (58' Maurides)

Żółte kartki: 42' Barauskas, 77' Lebedyński - 28' Cichocki, 35' Nascimento, 72' Rossi

Sędzia: Szymon Marciniak

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.