Tenis: Maja Chwalińska gra dalej w Warszawie
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

Tenis: Maja Chwalińska gra dalej w Warszawie

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 25.07.2022, 20:13

Maja Chwalińska nadal w formie. Polka po ciekawym meczu pokonała rywalkę i awansowała do drugiej rundy Poland Open 2022. Tam zmierzy się ze zwyciężczynią meczu między rozstawioną z numerem ósmym Chorwatką Petrą Martic, a naszą reprezentantką Weroniką Falkowską.


Mecz rozpoczął się od wzajemnego przełamania serwisów. Obie zawodniczki miały po dwa brejki i je wykorzystały. Kolejne gemy to była gra punkt za punkt i skuteczna obrona swoich podań. W siódmym gemie Polka przełamała po raz drugi Hiszpankę, ale po chwili straciła również swoje podanie. Bardzo zacięty był kolejny gem. Chwalińska wygrała trzy punkty z rzędu przy serwisie Masarowej i miała trzy szanse na przełamanie. Niestety rywalka się obroniła . Co się odwlekło, to nie uciekło. W jedenastym gemie nasza zawodniczka znów przełamała rywalkę, wygrała swój serwis i zakończyła pierwszą partię, wykorzystując pierwszą piłkę setową. Drugi set to zdecydowana dominacja Polki. Chwalińska bardzo szybko odskoczyła na 4:0. Rywalkę stać było na ostatni zryw i wygranie dwóch gemów z rzędu, ale to było wszystko. Duża liczba błędów rywalki dała naszej reprezentantce kolejnego gema i prowadzenie 5:2. Ostatni gem spotkania był gemem serwisowym Mai Chwalińskiej. Polka bardzo szybko wywalczyła sobie piłkę meczową i ją wykorzystała, kiedy po ładnym forehandzie naszej zawodniczki rywalka posłała piłkę w siatkę. Był to udany rewanż za porażkę, jaką nasza zawodniczka poniosła z Hiszpanką miesiąc temu na turnieju w Walencji. Na pewno na słabszą postawę Rebeki Masarowej miał również wpływ trudny, poranny mecz kwalifikacji. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli Polka będzie grała tak dalej, może nam przynieść wiele radości w pozostałej części tenisowego sezonu.


Maja Chwalińska (POL) [WC] – Rebeka Masarowa (ESP) [Q] 7:5 6:2