Tenis: deszcz torpeduje turniej w Warszawie
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 26.07.2022, 17:10

Drugi dzień Poland Open 2022 za nami. Dziś na kortach warszawskiej Legii pokazała się min. obrończyni tytułu sprzed roku Belgijka Maryna Zaniewska, utalentowana Francuzka Clara Burel, doświadczone Kristina Mladenovic i Sara Errani oraz oczywiście Polki.

Jako pierwsze na kort wyszły Francuzka Clara Burel (131.WTA) i Słowaczka Anna Karolina Schmiedlowa (78.WTA). Wyżej notowana zawodniczka już w pierwszym gemie straciła swoje podanie i po chwili przegrywała już z Burel 1:3. Słowaczka zdołała odrobić straty i wyrównać stan pojedynku. Dalej byliśmy świadkami wzajemnych przełamań i gry gem za gem. Najbardziej zacięty był 12. gem przy serwisie Francuzki.Schmiedlowa miała w nim cztery brejki, które były jednocześnie piłkami setowymi, ale nie potrafiła wykończyć seta. O wszystkim decydował, więc tie-break. W nim zawodniczki grały w zasadzie punkt za punkt. W końcówce minimalnie lepsza była Burel i to ona zapisała na swoim koncie pierwszą partię. Druga partia to set bez większej historii. Francuzka trzykrotnie przełamała Słowaczkę, sama straciła serwis raz i zakończyła mecz wykorzystując drugą piłkę meczową. Rywalką Clary Burel będzie teraz numer dziesięć turnieju Włoszka o polskich korzeniach Jasmine Paolini (58.WTA). Paolini wyeliminowała w pierwszej rundzie reprezentantkę Czarnogóry Dankę Kovinić (81.WTA). Mecz bez większej historii. Włoszka przełamała rywalkę sześciokrotnie, oddała jej jedynie dwa gemy i awansowała do drugiej rundy. Z rywalizacji odpadła rozstawiona z numerem 7 Hiszpanka Nuria Parizaz Diaz(55.WTA). W dwóch wyrównanych setach przegrała ona z Rumunką Aną Bogdan (108.WTA).31- letnia Hiszpanka, której karierę mocno wyhamowały kontuzje była zdecydowaną faworytką tego pojedynku. Jednak to Rumunka zagrała skuteczniej i to ona w drugiej rundzie zagra z Czeszką Kateriną Siniakową (86.WTA).
Z powodu opadów i kiepskiej pogody pozostałe wtorkowe mecze zostały przełożone na środę. Jutro czeka nas prawdziwy maraton z udziałem, co najmniej czterech Polek.