Bundesliga: Bayern znów traci punkty

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 28.09.2018, 22:47

W poprzedniej kolejce Bayern Monachium zremisował 1:1 z Augsburgiem. Dziś zaliczył porażkę z Herthą Berlin 0:2. Robert Lewandowski grał cały mecz.

Bayern rozpoczął spotkanie w taki sposób do jakiego nas przyzwyczaił. Starał się cierpliwie rozgrywać piłkę, co nie było łatwe. Hertha postawiła się mistrzom Niemiec. Naciska ich stosując wysoki pressing.

Bayern tworzył sytuacje, ale brakowało skuteczności. Drużyna z Berlina nie pozostawała dłużna. Dobry strzał Salomona Kalou obronił Manuel Neuer. Chwilę później fatalny błąd popełnił Jerome Boateng i sprokurował rzut karny. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Vedad Ibisević.

Bawarczycy chcieli szybko wyrównać i mieli ku temu okazje. Nie wykorzystali ich m.in. Joshua Kimmich i Arden Robben. Zamiast tego zostali ponownie skarceni przez gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Ondrej Duda. Były gracz Legii Warszawa skorzystał z podania Valentino Lazaro i umieścił piłkę w bramce.

Po przerwie Bayern nadal dominował, ale obrona Herthy była nie do przejścia. Bawarczycy próbowali różnymi sposobami, ale nie wychodziło. Powstrzymano ataki Alcantary, Gnabrego czy Wagnera. Gospodarzom udało się utrzymać korzystny wynik do końca.

Bayern zaliczył pierwszą porażkę w sezonie. Robert Lewandowski był odcinany przez obrońców przez co był mało widoczny.

Hertha Berlin - Bayern Monachium 2:0 (2:0)

Bramki: Ibisević 23', Duda 44'