Strzelectwo - ME: Tomasz Bartnik ze złotym medalem!

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 27.07.2022, 00:11

Tomasz Bartnik wywalczył złoty medal strzeleckich mistrzostw Europy odbywających się w Zagrzebiu. Reprezentant Biało-Czerwonych okazał się najlepszy w strzelaniu z karabinu na 300 metrów z trzech postaw.

Zawody rozgrywane w konkurencji, która nie znajduje się w programie igrzysk olimpijskich, toczyły się w kategorii open. Tytuł mistrza Europy zapewnił naszemu utytułowanemu strzelcowi wynik 587 punktów. Srebrny medal wywalczył Austriak Bernhard Pickl z rezultatem 586 "oczek", natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Szwajcarka Silvia Guignard, która zdobyła 583 punkty.

Poza Bartnikiem w zawodach wzięło udział dwóch innych reprezentantów naszego kraju. Blisko podium była Karolina Kowalczyk. Zawodniczka WKS Śląska Wrocław zajęła siódme miejsce, tracąc do medalowej pozycji tylko jeden punkt. Nieco gorzej spisał się Robert Kraskowski. Doświadczony strzelec, który podobnie jak świeżo upieczony triumfator europejskiego czempionatu reprezentuje barwy warszawskiej Legii, zajął dwunastą lokatę, zdobywając 574 punkty.