WTA Warszawa: Martyna Kubka poza turniejem
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Data publikacji: 27.07.2022, 15:07

Martyna Kubka jest pierwszą Polką, która odpadła z singlowej rywalizacji w turnieju głównym w Warszawie. Reprezentantka naszego kraju w pierwszej rundzie zdecydowanie przegrała z Włoszką Elisabettą Cocciaretto.

Kubka wystartowała w głównym turnieju dzięki dzikiej karcie. W pierwszej rundzie Polkę czekało bardzo trudne zadanie. Nasza zawodniczka sklasyfikowana pod koniec piątej setki rankingu zmierzyła się z Elisabettą Cocciaretto, która plasuje się na 105. miejscu. Kubka została przełamana już w drugim gemie serwisowym. Polka błyskawicznie odrobiła straty na 2:3, ale końcówka pierwszego seta należała do Włoszki, która triumfowała 6:2.

W drugim secie Cocciaretto jeszcze szybciej wypracowała przewagę. Od razu wyszła na prowadzenie 3:0. Potem czekało ją łatwe zadanie, jakim było utrzymanie własnego podania do końca spotkania. Tenisistka z Italii mogła zamknąć rywalizację już przy stanie 5:2, ale nie wykorzystała trzech piłek meczowych przy podaniu rywalki. Tym samym Martyna Kubka jeszcze pozostała w meczu, ale ostatecznie przegrała 3:6 i odpadła z turnieju. Kubka już wcześniej odpadła z turnieju deblowego, gdzie grała razem z Anią Hertel. Cocciaretto w drugiej rundzie zmierzy się z Caroline Garcią (rozstawiona z numerem 5).

Jak dotąd w Warszawie, do drugiej rundy awansowała Maja Chwalińska. Najciekawiej w pierwszej rundzie dla polskich kibiców zapowiada się mecz Igi Świątek z Magdaleną Fręch. Dzisiaj zagra także Weronika Falkowska, a jej rywalką będzie Petra Martić.

Martyna Kubka [POL] - Elisabetta Cocciaretto [ITA] 2:6, 3:6