Tenis: Jan Zieliński odpadł w Kitzbuhel

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 27.07.2022, 16:02

Jan Zieliński w parze z reprezentantem Monako Hugo Nysem, przegrali w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w austriackim Kitzbuhel. Rywale byli jednak z najwyższej półki - Niemcy Kevin Krawietz i Andreas Mies to dwukrotni mistrzowie deblowego Roland Garros.

O wyniku pierwszego seta zdecydowało jedno przełamanie polsko-monakijskiej pary w siódmym gemie. Zieliński i Nys obronili pierwszego break pointa, ale skapitulowali przy drugim. Niemcom wystarczyła pierwsza piłka setowa do wygrania seta. W drugim secie nasza para nie nawiązała większej walki z utytułowanymi rywalami. Polak i Monakijczyk wygrali pierwszego gema w tym secie i to by było na tyle. Kolejne trzy gemy serwisowe gładko przegrywali, rywale wygrywali swoje podania i szybko doprowadzili do pierwszych piłek meczowych. Zieliński i Nys obronili pierwszego meczbola, ale przy kolejnym musieli skapitulować. W półfinale rywalami rozstawionej z numerem trzy pary Krawietz/Mies będą turniejowe „jedynki” – Niemiec Tim Putz i Nowozelandczyk Michael Venus.

Kevin Krawietz/Andreas Mies (GER/GER) [3] – Jan Zieliński/Hugo Nys (POL/MON) 6:4 6:1