Tenis: Weronika Falkowska kończy przygodę z Poland Open

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 27.07.2022, 18:45

22-letnia Polka Weronika Falkowska(346.WTA), przegrała w pierwszej rundzie turnieju Poland Open z doświadczoną i dużo wyżej notowaną Chorwatką Petrą Martić(56.WTA). Nasza zawodniczka walczyła jak równa z równą z zawodniczką, która kiedyś była numerem 14 w rankingu WTA. Rywalka była lepsza w kluczowych momentach, a Polka niestety nieskuteczna.

 

Pierwszy set meczu był bardzo wyrównany. Młoda Polka już w pierwszym swoim gemie serwisowym miała spore problemy. Doświadczona i dużo wyżej notowana rywalka miała trzy szanse na przełamanie serwisu Falkowskiej, ale ich nie wykorzystała. W kolejnym gemie nasza zawodniczka odwdzięczyła się tym samym, ale również była nieskuteczna. Kolejny gem serwisowy Chorwatki to kolejne szanse na przełamanie dla Polki. Wreszcie w siódmym gemie Falkowska wykorzystując drugiego brejka przełamała rywalkę, wygrała swój serwis i wyszła na 5:4. Dziewiąty gem przy serwisie Martic był bardzo zacięty. Polka miała w nim pięć piłek na przełamanie serwisu rywalki i zakończenie seta. Niestety doświadczenie Chorwatki wzięło górę i wyszła ona z opresji. Po chwili Falkowska straciła swój serwis, Chorwatka pewnie wygrała swój, po raz kolejny przełamała naszą zawodniczkę i wygrała pierwszego seta. Polka miała w secie 12 szans na przełamanie podania chorwackiej zawodniczki, ale wykorzystała tylko jedną. Drugi set rozpoczął się od straty serwisu przez Martić. Po chwili Polka gładko wygrała swój serwis i wyszła na prowadzenie 2:0. Kolejny gem serwisowy rywalki to kolejne szanse dla naszej zawodniczki na powiększenie prowadzenia. Falkowska miała trzy brejki, ale Martić się wybroniła. Po chwili Polka straciła swój serwis. Chorwatka wygrała trzy gemy z rzędu i wyszła na 3:2. Kolejne przełamanie serwisu naszej zawodniczki i rywalka wyszła na 5:3.  Polka zdołała jeszcze raz przełamać rywalkę, ale Martić po chwili odpowiedziała tym samym i zakończyła mecz przy pomocy pierwszej piłki meczowej. Polka grała dobrze, ale Chorwatka była skuteczniejsza w najważniejszych momentach meczu. Rywalką Martić będzie teraz Maja Chwalińska.

 

Petra Martić (CRO) [8] – Weronika Falkowska (POL) [WC] 7:5 6:4