Tenis: Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska grają dalej
NAPARAZZI/ Wikimedia

Tenis: Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska grają dalej

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 27.07.2022, 19:36

Polski duet rozstawiony w turnieju z numerem drugim, Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska awansował do ćwierćfinału tegorocznego Poland Open. Polki w dobrym stylu pokonały hiszpańsko-niderlandzki duet Nuria Parrizas Diaz i Arantxa Rus. Przed naszymi zawodniczkami otwiera się szansa na dobry rezultat w Warszawie.


W pierwszym secie Hiszpanka i Niderlandka bardzo szybko dwa razy straciły swoje serwisy i zrobiło się 4:1 dla naszego duetu. Polki bardzo skutecznie serwowały, dając rywalkom zaledwie jedną szansę na odebranie serwisu. Miało to miejsce w ostatnim gemie. Najpierw Kawa i Rosolska miały piłkę setową. Nie wykorzystały jej, a rywalki zyskały okazję na zmniejszenie strat. Parrizas Diaz i Rus również były nieskuteczne i za chwilę pojawiła się druga szansa na skończenie seta dla polskiego duetu. Tym razem nasze zawodniczki były skuteczne. Drugi set to już całkowita dominacja Polek. Przełamały rywalki trzykrotnie. Same świetnie serwowały, nie dając przeciwniczkom ani jednej szansy na brejka. Po 50 minutach nasze zawodniczki zakończyły spotkanie pierwszą piłką meczową. Rywalkami Polek w walce o półfinał będą Brazylijka Laura Pigossi i Wenezuelka Andrea Gamiz.


Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska (POL/POL) [2] – Nuria Parrizas Diaz /Arantxa Rus (ESP/NED) 6:2 6:0