Tenis: duet Kawa/Rosolska w półfinale turnieju w Warszawie

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 28.07.2022, 14:39

Polski debel zagra w półfinale tegorocznego Poland Open. Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska rozstawione w turnieju z numerem drugim, pokonały w ćwierćfinale Andreę Gamiz i Laurę Pigossi. Teraz rywalkami Polek będą rozstawione z numerem trzy Nateła DżałamidzeViktoria Gołubic albo Renata Voracova i Paula Kania – Choduń.

Pierwszy set rozpoczął się od pewnie wygranych serwisów przez oba duety. W trzecim gemie Kawa i Rosolska nieoczekiwanie przegrały swój serwis i po chwili rywalki wyszły na prowadzenie 3:1. Okazja do odrobienia strat dla polskiego duetu pojawiła się w szóstym gemie. Polki miały dwa brejki, ale rywalki z Ameryki Południowej zdołały się obronić. Po chwili same stały pod ścianą, kiedy to para Gamiz/Pigossi wywalczyła sobie brejka. Na szczęście one również były mało skuteczne. Kolejne gemy to pilnowanie własnego serwisu przez oba duety. W dziesiątym gemie polski duet stanął przed szansą na odrobienie straty podania. To się udało za drugim brejkiem i para Kawa/Rosolska wyrównały stan seta na 5:5. Po chwili Polki po raz pierwszy od początku seta wyszły na prowadzenie. Rywalki wyrównały i o wszystkim musiał zdecydować tie- break. W nim żadna z par nie była w stanie wyegzekwować przewagi. Serwis nie był atutem żadnego z duetów. Mimo tego Polki były skuteczniejsze i szybko wyszły na 6-2 co było równoznaczne z czterema piłkami setowymi. Nasze zawodniczki wykorzystały trzeciego setbola i zapisały pierwszą partię na swoim koncie. Drugi set rozpoczął się od błyskawicznego przełamania serwisu duetu wenezuelsko-brazylijskiego. Po chwili Polki wygrały swój serwis bez straty punktu i zrobiło się 2:0 dla naszych tenisistek. Kolejne przełamanie serwisu rywalek, pewnie wygrywane swoje serwisy i na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:2 dla tenisistek znad Wisły. Gamiz/ Pigossi miały w szóstym gemie cztery szanse na przełamanie polskiego duetu, ale były nieskuteczne. W siódmym gemie Kawa i Rosolska miały piłkę meczową, ale rywalki się obroniły. Po chwili nasze reprezentantki doprowadziły do stanu 40:0 i miały trzy meczbole. Aż tyle nie było im potrzebne i to Polki zagrają w półfinale warszawskiego turnieju.

Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska (POL/POL) [2] – Andrea Gamiz/Laura Pigossi (VEN/BRA) 7:6(4) 6:2