Eliminacje LKE: Raków Częstochowa awansuje do kolejnej rundy
YT/RKS Raków Częstochowa

• Dodał: Artur Zagała
  • Data publikacji: 28.07.2022, 19:02

Raków Częstochowa pokonał  na wyjeździe Astanę 1:0, w rewanżowym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. W spotkaniu w Częstochowie podopieczni Marka Papszuna zwyciężyli gładko 5:0. Tym samym polski klub awansował do kolejnej rundy kwalifikacyjnej, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Spartak Trnawa - Newtown.

Już pierwszy mecz ustawiał drużynę z polskiej Ekstraklasy w doskonałej pozycji przed rewanżem. Piłkarze Rakowa podeszli jednak do spotkania wyjazdowego bardzo poważnie, zabierając mocny skład do Nur-Sułtan. Wolne dostał jednak najlepszy zawodnik drużyny, Ivi Lopez, który nie poleciał do Kazachstanu.

Pierwsza połowa, mimo ofensywnej gry przeciwników, ułożyła się korzystnie dla polskiego zespołu. Kazachowie starali się atakować i odrabiać straty, ale to Raków zdobył jedyną bramkę tej części spotkania i jak się okazało, całego meczu. W 16. minucie gola dającego prowadzenie wbił Vladyslav Kochergin, który popisał się świetnym uderzeniem sprzed pola karnego.

Druga połowa okazała się być całkowicie bezbarwna. Wicemistrzowie Kazachstanu zdali sobie sprawę, że odrobienie sześciu goli jest już niemożliwe, a piłkarze Rakowa nie zamierzali prowadzić kolejnych ataków przy tak bezpiecznym wyniku. Zwłaszcza, że mecz odbywał się na sztucznej murawie, która zwiększa szanse na doznanie kontuzji. W efekcie tego kibice, którzy postanowili obejrzeć ten mecz, w drugich 45 minutach nie zobaczyli nawet jednego celnego strzału w kierunku którejkolwiek z bramek.

Raków wygrał w rewanżu 1:0, a w dwumeczu 6:0 i bez problemów awansował do trzeciej rundy eliminacji. Tam, najprawdopodniej, rywalem polskiego zespołu będzie słowacki Spartak Trnawa, jeśli w rewanżu nie roztrwoni trzybramkowej przewagi nad walijskim Newtown.

FC Astana - Raków Częstochowa 0:1

Bramki: Kochergin 16'

Żółte kartki: Gabyszew, Ebong - Arsenić, Musiolik

FC Astana: Zarutskiy, Gabyszew, Beskorowajny, Kusyapow, Bryan (74’ Basmanow), Poljakow, Ebong, Vloet, Manzorro (82’ Pertsukh), Pedro Eugenio, Aimbetov

Raków: Kovacević, Svarnas, Arsenić, Rundić, Tudor, Papanikolaou (56’ Sapala), Lederman (83’ Sturgeon), Kun, Wdowiak (83’ Gutkovskis), Musiolik (76’ Piasecki), Kochergin (76’ Czyż)

Sędzia: T.Klima (Czechy)