El. Ligi Konferencji Europy: katastrofalne błędy i koniec europejskiej przygody Pogoni

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 28.07.2022, 22:25

Spotkanie rewanżowe drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy sezonu 22/23 pomiędzy Brondby IF a Pogonią Szczecin zakończyło się bardzo pewnym zwycięstwem duńskiego zespołu 4:0, który to dzięki temu zameldował się w kolejnej rundzie.

Zeszłotygodniowa rywalizacja w Szczecinie zakończyła się remisem 1:1, zatem sprawa awansu przed rewanżową potyczką z pewnością była otwarta.

Mecz rozpoczął się dość wyrównanie, a nawet to Pogoń potrafiła więcej stworzyć z gry. W 17. minucie Dante Stipica zabawił się piłką we własnym polu karnym, następnie Benedikt Zech sfaulował duńskiego gracza, a "jedenastkę" na gola zamienił Simon Hedlund. W 33. minucie szczecinianie popełnili kolejny katastrofalny błąd. Luis Mata zagrał bardzo niecelne wysokie podanie, piłkę przechwycił Hedlund i ponownie umieścił ją w bramce strzeżonej przez Stipice. 4

W 52. minucie Pogoń znowu zachowała się źle w defensywie i za sprawą strzału Mathiasa Kvistgaardena straciła trzeciego już gola. Nie był to jednak koniec złych wieści dla podopiecznych Jensa Gustafssona, bowiem dziesięć minut później przegrywali już 4:0, po trafieniu Marko Divkovicia. Polska drużyna próbowała jeszcze zdobyć kontaktową bramkę, ale sztuka ta im się już nie udała i po porażce 5:1 w dwumeczu pożegnała się z rozgrywkami.

Brondby IF – Pogoń Szczecin 4:0 (2:0)

Bramki: 17' Hedlund (k.), 33' Hedlund, 52' Kvistgaarden, 62' Divković

Brondby: Hermansen - Riveros, Tshiembe, Rosted, Sebulonsen (75' Heggheim) - Cappis, Radosević (75' Greve), Schwartau (46' Divković), Slimane (61' Bell) - Kvistgaarden, Hedlund (75' Bjur)

Pogoń: Stipica - Mata (60'Kucharczyk), Malec, Zech, Bartkowski - Dąbrowski - Grosicki (71' Fornalczyk), Kowalczyk (82' Smoliński), Drygas (46' Biczakczjan), Carlos - Zahović (60' Almqvist)

Żółte kartki: 12' Drygas, 29' Grosicki, 56' Kowalczyk

Sędzia: Alexandre Boucaut