WTA Warszawa: porażka Kani-Choduń
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.07.2022, 19:55

Paula Kania-Choduń i Renata Voracova odpadły w ćwierćfinale debla w turnieju WTA 250 w Warszawie. Polka i Czeszka uległy Viktoriji Golubic i Nateli Dzalamidzie.

Do półfinału turnieju deblowego w Warszawie awansowała Alicja Rosolska, rywalizująca u boku Katarzyny Kawy. Ich potencjalnymi rywalkami mogłyby być Paula Kania-Choduń i Renata Voracova. Niestety początek spotkania należał do przeciwniczek Polki i Czeszki. Natela Dzalamidze i Viktorija Golubic wyszły na prowadzenie 5:0. Druga część seta była lepsza w wykonaniu przegrywających, ale  w ostatecznym rozrachunku udało im się ugrać tylko trzy gemy.

W drugiej partii ponownie szybko przełamała Gruzinka i Szwajcarka. Kania-Choduń i Voracova odrobiły straty w szóstym gemie. Niestety kolejny gem przyniósł re-breaka. Set zakończył się wynikiem 6:4 dla pary rozstawionej z numerem trzecim.

Natela Dzalamidze/Viktorija Golubic (GRU/SUI) [3] - Paula Kania-Choduń/Renata Voracova (POL/CZE): 6:3, 6:4