WTA Warszawa: dzień pełen emocji na kortach Legii
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 28.07.2022, 20:24

Kolejny dzień drugiej edycji Poland Open za nami. Na ceglanych kortach w stolicy naszego kraju zobaczyliśmy dziś w akcji trzy reprezentantki Francji, doświadczoną Włoszkę Sarę Errani, znakomite deblistki oraz oczywiście Polki z liderką światowego rankingu Igą Świątek na czele.

Dziś zawodniczki walczyły o awans do ćwierćfinału imprezy rozgrywanej na kortach warszawskiej Legii. Jako pierwsze na kort wyszły Szwajcarka Viktoria Gołubic (103.WTA) i była zawodniczka czołowej dziesiątki rankingu Francuzka Kristina Mladenovic (116.WTA). W pierwszym secie żadna z zawodniczek nie potrafiła skutecznie utrzymać swojego serwisu. Mieliśmy w nim sześć przełamań. O wszystkim miał, więc decydować tie-break. W nim minimalnie lepsza okazała się Francuzka. Kolejne dwa sety to jednak słabsza gra Mladenovic, która została przez rywalkę przełamana pięciokrotnie. Trójkolorowa mimo wielu okazji nie potrafiła odebrać serwisu Szwajcarce. Gołubic była dużo skuteczniejsza i to ona awansowała do najlepszej ósemki Poland Open. Kolejnym pojedynkiem był mecz włosko- francuski. Jasmine Paolini (58.WTA) pokonała w trzech setach inną reprezentantkę Francji Clarę Burel (131.WTA). Dla Włoszki to drugi ćwierćfinał z rzędu. W zeszłym tygodniu grała w tej fazie w Palermo. Kibiców niewątpliwie interesował pojedynek doświadczonej 35-letniej Sary Errani (127.WTA). Reprezentantka Italii mierzyła się z ukraińską „szczęśliwą przegraną” Kateriną Baindl (190.WTA) Po przegraniu wysoko pierwszego seta i trzech pierwszych gemów drugiego seta Włoszka poddała mecz z powodu kontuzji. Errani była faworytką starcia, ponieważ wcześniej dwukrotnie pokonała Ukrainkę bez straty seta. Na korcie zaprezentowała się również była czwarta rakieta świata, Caroline Garcia (45.WTA). 28-letnia Francuzka teraz jest dużo niżej, ale nadal ma ogromne umiejętności tenisowe. Jej rywalką była 21-letnia Włoszka Elisabetta Cociaretto (105.WTA). Tenisistki grały ze sobą dwukrotnie w tym kilka tygodni temu w Palermo. Oba spotkania wygrała starsza z zawodniczek. Dzisiejszy mecz był bardzo wyrównany i bardzo zacięty. Obie zawodniczki grały agresywnie i nie żałowały ręki przy uderzeniach. Cociaretto grała bardzo dobrze, ale bardziej doświadczona rywalka była lepsza w kluczowych momentach meczu. Garcia przełamała dzisiejszą niemoc tenisistek znad Sekwany i awansowała do ćwierćfinału. Swoje mecze rozegrały również dwie Polki- Iga Świątek i Maja Chwalińska.

Pary ćwierćfinałowe turnieju singla

Laura Pigossi (BRA) [LL] – Ana Bogdan (ROU)
Katerina Baindl (UKR) [LL] – Petra Martić (CRO) [8]
Jasmine Paolini (ITA) [10] – Viktoria Gołubic (SUI)
Caroline Garcia (FRA) [5] – Iga Świątek (POL) [1]

W turnieju deblowym niewątpliwie niespodzianką była porażka w pierwszej rundzie duetu rozstawionego z numerem pierwszym. Węgiersko- belgijska para Anna Bondar/ Kimberley Zimmerman przegrały z rumuńsko- francuskim duetem Ana Bogdan/ Kristina Mladenowić. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Pierwszego seta wygrały po tie-breaku turniejowe jedynki. Kolejny set padł łupem Bogdan i Mladenowić i o wszystkim decydował super tie-break. W nim, jako pierwsze dwupunktową przewagę osiągnęły Rumunka i Francuzka i to one zagrają w ćwierćfinale z parą Chwalińska/Maleckowa. Mecz nie będzie dla Polki i Czeszki łatwy, ponieważ po drugiej stronie siatki stanie deblowa sześciokrotna mistrzyni wielkoszlemowa. Ana Bogdan nie ma takich sukcesów na koncie, ale to również bardzo solidna zawodniczka. Do półfinałów debla awansował również rozstawiony z numerem cztery duet Anna Danilina/ Anna- Lena Friedsam. Kazaszka i Niemka bez większych problemów wyeliminowały duet rumuński CadancuIgnatik /Lee. Połowiczny sukces odniosły polskie zawodniczki. Do półfinału awansowała para Kawa/Rosolska, ale odpadła Paula Kania- Choduń, która grała z Czeszką Renatą Voracovą.

Wyniki pierwszej rundy debla

Ana Bogdan/Kristina Mladenowić (ROU/FRA) – Anna Bondar/Kimberley Zimmerman (HUN/BEL) [1] 6:7(2) 6:3 [11-9]

Wyniki ćwierćfinałów debla

Katarzyna Kawa/ Alicja Rosolska (POL/POL) [2] – Andrea Gamiz/Laura Pigossi (VEN/BRA) 7:6(4) 6:2
Anna Danilina/Anna-Lena Friedsam (KAZ/GER) [4] – Alexandra Cadancu-Ignatik/Gabriela Lee (ROU/ROU) 6:2 6:3
Nateła Dżałamidze/Viktoria Gołubić (GEO/SUI) [3] – Paula Kania – Choduń/ Renata Voracova (POL/CZE) [PR] 6:3 6:4