EUG 2022: worek medali w pływaniu, dwa finały we wspinaczce
DVIDSHUB/Wikimmedia/CC BY 2.0

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 28.07.2022, 21:16

Kolejny dzień Europejskich Igrzysk Akademickich za nami. Na łódzkich arenach działo się dziś wiele. W tabeli medalowej, na drugim miejscu znajduje się Politechnika Łódzka (5-0-1), na siódmym miejscu znajduje się Akademia Koźmińskiego (3-2-2), a na dziesiątym miejscu AWF Warszawa (2-4-2).

BADMINTON

W dzisiejszych rozgrywkach wystartowało wielu naszych reprezentantów. Rywalizowali oni w męskim singlu, kobiecym singlu, deblu mężczyzn, deblu kobiet i mikście. To dopiero początkowe fazy turniejów badmintonowych. Pełne wyniki rywalizacji tutaj.

KOSZYKÓWKA

W grupie A rywalizowała dziś drużyna Politechniki Łódzkiej. Łodzianki pokonały koleżanki z węgierskiego Uniwersytetu Istvana Szechenyia 62:56. Ich koledzy w meczu o miejsca 13-16 przegrali z ekipą z Węgierskiego Uniwersytetu Nauk o Sporcie 57:85. W ćwierćfinale turnieju męskiego studenci Akademii Morskiej zwyciężyli ekipę z Miskolca 88:67.

PIŁKA RĘCZNA

Studentki z Łodzi pokonały koleżanki z Liverpoolu 38:
11 w meczu o miejsce 11. W ćwierćfinale turnieju studentek odpadły reprezentantki Uniwersytetu Gdańskiego. Polki przegrały 25:28 z zawodniczkami francuskiego Uniwersytetu w Bordeaux. W ćwierćfinale mężczyzn rywalizowali studenci Politechniki Opolskiej. Niestety, nasi reprezentanci ulegli rywalom z Uniwerystetu Minho 25:31.

KARATE

Dziś rywalizowano w męskim i żeńskim turnieju kata oraz kumite na etapie fazy grupowej. Szczegółowe wyniki tutaj.

WSPINACZKA SPORTOWA

Odbyły się eliminacje oraz finał w prowadzeniu. W eliminacjach mężczyzn, dwa pierwsze miejsca zajęli studenci Uniwersytetu w Sheffield, James Pope i Kieran Forrest. Trzecie miejsce zajął Leo- Paul Larzul z Uniwersytetu w Lille. Na ósmej pozycji uplasował się Adam Gosik z Politechniki Łódzkiej, a na 14. pozycji reprezentant tej samej uczelni Maciej Szymański. W eliminacjach pań zwyciężyła Hannah Schubert z Uniwersytetu w Innsbrucku, druga była Florence Gruenewald z Uniwersytetu w Kaiserslautern, a na trzecim miejscu druga ze studentek z Innsbrucka Celina Schoibl. Na piątym miejscu eliminacje ukończyła Natalia Woś z Uniwesytetu Marie Curie – Skłodowskiej, a na dziesiątej pozycji uplasowała się Agata Lesiewicz z tej samej uczelni. Po południu odbyły się finały obu konkurencji. W rywalizacji mężczyzn Pope i Forrest utrzymali miejsca na podium, a na trzecie miejsce wskoczył Iker Ortiz Tudela z Uniwersytetu w Walencji. Adam Gosik zajął ósmą pozycję. Wśród pań na podium utrzymały się te, które były na czele po eliminacjach. Zaszła jedynie drobna zmiana. Gruenewald wymieniła się miejscami z Schoibl. Natalia Woś zajęła ósmą pozycję.

PŁYWANIE

Dziś odbyły się finały w kilku konkurencjach pływackich. Na 50m motylkiem siódme miejsce zajęła Natalia Lewandowska z UMCS Lublin, na 50 m motylkiem mężczyzn tuż za podium znalazł się Jakub Łoboda z tej samej uczelni, srebrny medal na 50m stylem klasycznym wywalczyła Dominika Kułaga z Rzeszowa, trzecie miejsce na 50m grzbietem zajął Jan Król z AGH, a ósmy był Wojciech Kazimierczak z Uniwersytetu Warszawskiego, na 400m stylem dowolnym pań w finale popłynęły aż cztery Polki. Barbara Adamek zdobyła srebrny medal, Hanna Bakuniak brązowy, Anna Borys była piąta, a Aleksandra Kapłon szósta. Wyścig mężczyzn na 400 metrów dowolnym wygrał Jan Komorowski z Politechniki Łódzkiej, a Jakub Dyba był piąty, na sto metrów stylem klasycznym złoto wywalczył Jan Kałusowski z Łodzi, brązowy medal na 200m stylem zmiennym wywalczyła Zuzanna Dzwonnik z tej samej uczelni, czwarta w tym wyścigu byłą Kinga Paradowska z Uniwersytetu Ekonomicznego w Bydgoszczy. W ostatnim finale tego dnia na 200m stylem zmiennym mężczyzn złoto wywalczył Marcel Wągrowski z Łodzi, a Radosław Skierski z AGH był czwarty. Szczegółowe wyniki eliminacji i finałów tutaj.

TAEKWONDO

Rywalizowano również w tej dyscyplinie sportu, ale tutaj reprezentantów Polski nie mieliśmy.