Eliminacje LKE: porażka Lechii Gdańsk

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.07.2022, 22:00

Lechia Gdańsk zakończyła przygodę w europejskich rozgrywkach. Lepsi od zespołu z trójmiasta okazali się piłkarze Rapidu Wiedeń, którzy wygrali 2:1. Honorowego gola zdobył Łukasz Zwoliński.

Bezbramkowy remis na wyjeździe dawał  Lechii sporą nadzieję na korzystny wynik w Gdańsku. Początek spotkania różnił się od poprzedniego starcia. Gracze Tomasza Kaczmarka zaczęli wysoko, ale nie stwarzali groźnych okazji pod bramką rywala. Decydujące dla losów dwumeczu okazały się 16. i 18. minuta. Wtedy to Austriacy zdobyli dwie bramki. Najpierw z daleka do siatki trafił Nicolas Kuhn. Chwilę później Guido Burgstallera w polu karnym sfaulował Jakub Kałuziński. Jedenastkę wykorzystał Marco Grull.

Po przerwie na murawie pojawił się Flavio Paixao i od razu jakość gry w ofensywie się podniosła. Lechia przeprowadzała coraz śmielsze ataki. Na kwadrans przed końcem piłkę z nogi Łukaszowi Zwolińskiemu w ostatniej chwili zdjął defensor. W 83. minucie dobrze podłączył się Filip Koperski. Młody gracz idealnie wyłożył piłkę Zwolińskiemu, a ten zdobył kontaktowego gola. Chwilę później stuprocentową sytuację zmarnował Kacper Sezonienko. Emocji w końcówce nie brakowało, zabrakło jednak najważniejszego, czyli drugiego trafienia dla Lechii Gdańsk. Dzięki wygranej w kolejne rundzie znalazł się Rapid Wiedeń.

Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń: 1:2 (0:2)

Bramki: 83' Zwoliński - 16' Kuhn, 18'(k.) Grull

Lechia: Kuciak - Stec (76' Koperski), Maloca, Nalepa, Pietrzak - Kałuziński (46' Kubicki), Gajos, Clemens (46' Paixao) - Durmus (67' Conrado), Terrazzino (67' Sezonienko), Zwoliński

Rapid: Hedl - Schick, Aiwu (65' Hoffman), Wimmer, Auer - Pejić, Oswald (73' Sattlberger), Kuhn (65' Bajić), Zimmermann (83' Koscelnik), Grull - Burgstaller

Żółte kartki: 34' Stec, 42' Kałuziński, 87' Pietrzak - 29' Schick, 44' Pejić, 90+2' Grull

Sędzia: Alexander Dudić