Kajakarstwo górskie - MŚ: trójka Polaków z awansem w kanadyjkach
PAP / Lukasz Gagulski

• Data publikacji: 29.07.2022, 16:00

W niemieckim Augsburgu trwają mistrzostwa świata w kajakarstwie górskim. Wczoraj rozegrano eliminacje w kajakach, a dzisiaj ścigano się w kanadyjkach. Awans wywalczyli: Klaudia Zwoliński, Aleksandra Stach i Kacper Sztuba.

W eliminacjach C1 kobiet wystartowały Klaudia Zwolińska i Aleksandra Stach. W pierwszej rundzie 20 z 54 zawodniczek bezpośrednio awansowało do półfinału. Wśród nich była Zwolińska, która zajęła wysokie ósme miejsce z czasem 110,10 (dwie sekundy karne). Wygrała Niemka Andrea Herzog - 103,34 (dwie sekundy karne). Niewiele do bezpośredniego awansu zabrakło Stach, która była 24. Druga z Polek wystartowała w drugiej części eliminacji, w której uzyskała czwarty rezultat i popłynie w niedzielnym półfinale.

Wśród kobiet dwie nasze reprezentantki wywalczyły awans do 1/2 finału. Tak nie wydarzyło się w przypadku zmagań mężczyzn, gdzie przepustkę zdobył tylko Kacper Sztuba. W pierwszym przejeździe uzyskał wynik 98,08 (bez błędów) i ze stratą ponad sześciu sekund do Denisa Gargauda Chanut zajął 17. miejsce. Grzegorz Hedwig był 30., a Michał Wiercioch 40. Dwaj nasi kanadyjkarze nie wywalczyli awansu w drugiej części kwalifikacji. Hedwig zanotował aż sześć karnych sekund i zajął 15. pozycję. Lokatę niżej uplasował się Wiercioch, który mimo braku dotknięć palika nie popłynął zbyt szybko.