WTA Warszawa: Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska zagrają o tytuł
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

WTA Warszawa: Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska zagrają o tytuł

  • Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 29.07.2022, 18:00

Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska rozstawione z numerem drugim, po bardzo zaciętym spotkaniu pokonały rozstawione z numerem trzecim,  Natelę DżałamidzeViktorię Gołubić i awansowały do finału Poland Open 2022. Dla młodszej z naszych tenisistek to pierwsza okazja do zdobycia tytułu na poziomie WTA 250. Alicja Rosolska ma już tych tytułów dziewięć.


Polki rozpoczęły spotkanie od przegranego serwisu. Rywalkom wystarczył jeden brejk, aby rozpocząć półfinałowe spotkanie od odebrania serwisu parze Kawa/Rosolska. DżałamidzeGołubić długo nie cieszyły się sukcesem, ponieważ nasze zawodniczki błyskawicznie odrobiły stratę i wyrównały na 1:1. W kolejnym gemie, przeciwniczki miały kolejną szansę na przełamanie, ale polskie tenisistki się obroniły. Polki wyszły nawet na prowadzenie 4:1, po raz kolejny przełamując rywalki. Niestety po chwili straciły swój serwis, Dżałamidze/Gołubić wygrały swój i wyrównały stan meczu. O wyniku pierwszego seta zdecydowało przełamanie wywalczone przez polską parę w dziesiątym gemie. Polki doprowadziły do break pointa i wykorzystując pierwszą piłkę setową przybliżyły się do finału turnieju WTA 250 w Warszawie. Drugi set to prawdziwy festiwal przełamań. Kawa i Rosolska straciły swój serwis pięciokrotnie. Nasze zawodniczki zdołały przełamać rywalki trzy razy. DżałamidzeGołubić wyszły na prowadzenie 5:2. Polki zdołały jeszcze przełamać raz rywalki, ale po chwili straciły własny serwis i para Dżałamidze/Gołubić wyrównała stan rywalizacji. O wszystkim musiał zdecydować super tie-break. Początek decydującej partii to znów wzajemne przełamania serwisu. Przez pięć pierwszych punktów, żadna z par nie była wygrać punktu przy swoim podaniu. Ta sztuka udała się wreszcie Polkom, które wyszły na prowadzenie 4:2. Po chwili wszystko wróciło do normy, czyli do kontynuacji niemocy serwisowej. Rywalki wyrównały stan meczu na 4:4, a po chwili wyszły po raz pierwszy od dawna na prowadzenie 5:4. Kawa i Rosolska zanotowały trzypunktową serię i wyszły na prowadzenie 7:5. Przeciwniczki zdołały wyrównać. Po chwili nasze tenisistki wyszły znów na prowadzenie i miały pierwszą piłkę meczową. Nie wykorzystały jej, ale za to wykorzystały drugą i po zaciętym meczu awansowały do finału turnieju w Warszawie.

 

Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska (POL/POL) [2] - Nateła Dżałamidze/Viktoria Gołubić (GEO/SUI) [3] 6:4 3:6 [10-8]