WTA Praga: półfinały bez Magdy Linette

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 29.07.2022, 19:31

Magda Linette przegrała w ćwierćfinale zawodów WTA 250 w Pradze 5:7, 7:6(5), 4:6 z Qiang Wang. Polka w drugim secie przegrywała już ze stratą podwójnego przełamania, a mimo to zdołała odwrócić losy partii. Z kolei w decydującym secie Linette nie utrzymała koncentracji mając przewagę jednego "brejka".

Mecz rozpoczął się zupełnie nie po myśli Magdy Linette, której niewiele wychodziło. Z kolei Qiang Wang grała swój tenis, a to wpłynęło najpierw na pierwsze, a po chwili na drugie przełamanie. Gdy Chinka serwowała przy stanie 5:2 i 40:15 nic nie wskazywało, by Polka mogła powalczyć w tym secie. Od tego momentu Linette grała nie do poznania, a jej rywalka bardzo podobnie, z jedną małą różnicą. To Chinka popełniała mnóstwo błędów, a Linette skutecznie z tego skorzystała. Młodsza o niespełna miesiąc zwyciężyła łącznie 13 punktów z rzędu, co doprowadziło do remisu. Wówczas wydawało się, że reprezentantka Polski jest na fali wznoszącej, ale set zakończył się po chwili na korzyść Wang.

Tak jak i końcówka pierwszego, tak i początek drugiego należał do Azjatki. Prowadzenie 3:0 z podwójnym przełamaniem dawało jej olbrzymi komfort. Niżej klasyfikowana z tenisistek ponownie nie utrzymała prowadzenia, a Linette szybko wyrównała. W kolejnej części nadszedł fragment seryjnie wygrywanych podań, co doprowadziło do rozgrywki tiebreakowej. W niej toczyła się zażarta walka, a w końcówce lepsza okazała się poznanianka.

Decydująca odsłona przebiegała zupełnie inaczej niż dwie poprzednie. Tym razem to Magda Linette przełamała jako pierwsza i to ona po siedmiu rozegranych gemach znajdowała się bliżej półfinału. Polka nie wykorzystała swoich szans, a po chwili straciła nie tylko prowadzenie, ale i szanse na zwycięstwo w meczu. Ostatecznie Wang zwyciężyła tego seta 6:4 i to ona wystąpi w jutrzejszym półfinale.

Qian Wang (CHN)[ALT] - Magda Linette (POL) 7:5, 6:7(5), 6:4